Afgelopen week hebben den GGD’plus wijd 950.000 coronatesten afgenomen. Dat is ene verrassend weekrecord. Ie landelijke testafsprakennummer 0800-1202 is opgeschaald wegens vanaf dag 200.000 testafspraken te te kunnen plannen. Den testvraag is echter zo schel dat ie veel tijdstip kost wegens ene geschikte tijdstip plus plek te vinden. 

Vergroting callcenter

Op dit uur werken er 5.300 mensen te ie callcenter voordat ie inplannen van testafspraken. Zowel na sluitingstijd wordt iedereen diegene op dat uur nog te den wacht staat te woord gestaan.  Voorts wordt testuitslagen te den avonduren langer doorgebeld. Den komende week groeit ie tal callcentermedewerkers zoals 7.000 wegens mensen sneller aan ene overeenkomst te promoten voordat zover den labcapaciteit dat toelaat. 

Zoals verwachting verzorgen den testaanbieders van SON staart dit week den testafspraken diegene bovenop den 150.000 testafnames uitkomen. Den testaanbieders van SON nemen doorheen ie RIVM gevalideerde antigeentesten voltooid, welke noch onzelfstandig zijn van labcapaciteit.

Ongekende toevloed

Totdat diegene tijdstip schenkkan ie mogelijk iets langer duren voordat mensen ene testafspraak hebben of dat zij voorts willen rondreizen voordat ene test.
“Ie is inderdaad wegens te zien dat zoveel mensen zichzelf willen toestaan toetsen. Wij vragen onbegrip plus geduld mits mensen moeilijk ene overeenkomst kunnen maken. Den omikronvariant zorgt voordat kolossaal veel besmettingen plus den testbehoefte is onge schel. Rond 11.00 uur vanochtend is ie afsprakennummer mits 390.000 keer gebeld. Vorige week op datzelfde tijdstip stond den teller op 80.000”, aldus ene woordvoerder van GGD GHOR Nederland.