Opiniestuk van Dr. Dirk Dewolf, administrateur-generaal van Zorg plus Gezondheid

Nogal watten ouders twijfelen of zij hun koters tussen 5 plus 11 jaren zullen toestaan vaccineren tegen COVID-19. Zorg plus Gezondheid probeert ouders te promoten via diegene voorkeur onderbrak kip kennisgeving aan te bieden overheen diegene vaccinatie. Diegene kennisgeving wordt gecontroleerd plus up-to-date gehouden onderbrak vaccinatie-experten van binnenshuis plus buitenshuis ie filiaal. Zij doorploegen den vele studies diegene zogenaamde dagelijks verschijnen plus onzerzijds nieuwe inzichten  geven overheen den impact van ie SARS-COV-2 virus , waaronder den nieuwe variant, Omikron op den gezondheid van koters, den dekking onderbrak den vaccins tegen ie virus plus den resultaten van den vaccinaties via koters. Den kennisgeving op onze webstek schreden wij ermee minstens wekelijks aan. Ter gedrukte materialen zoals den uitnodigingsbrief gaat ie uiteraard trager wegens kennisgeving aan te schreden, maar zowel daarheen uitrichten wij dat zo snel mogelijk. 

Dat wij voorstander zijn van vaccinatie voordat den koters, toestemmen verhelderend zijn. Indien boekhouding diegene verantwoordelijkheid draagt voordat den volksgezondheid te Vlaanderen, is ie onze plicht wegens datgene aan te gebieden watten volgens den beschikbare kennisgeving ie uitgelezene is voordat den gezondheid van ie zuigeling plus voordat ie geheel van mensen diegene te Vlaanderen woon. Zowel den Hoge Gezondheidsraad stelt te zijn raad trouwens dat wij den te vooruitzien voordelen van vaccinatie willen meezenden, zowel nu drukt den Raad haar raad voorzichtig uit (“should be offered” aan gezonde koters) plus wordt ie vaccin aanbevolen voordat koters met emoties diegene ene hoger risico varen op verwikkelingen na ontsteking.   

Ene afweging voordat vaccinatie is immermeer ene afweging van den voordelen van vaccinatie (dekking tegen ziekte plus ziekteverspreiding) tegen den nadelen (mogelijke bijwerkingen van vaccinatie). Ja, er zijn vandaag nog vreemdelingen via ie maken van diegene balans voordat koters. Vreemdelingen via den kantkloswerk van ie vaccin, bijvoorbeeld te welke mate plus hoe lang zij precies den overdracht van ziekte van koters zoals volwassen zullen verminderen. Maar er zijn veel zwaarwichtigere vreemdelingen plus vooral risico’s via den kantkloswerk van ie virus. Zorgt Omikron voordat meer ziekte via koters dan den eerdere varianten? Watten zijn den langetermijngevolgen van ziekte onderbrak COVID-19, zowel via koters? Research wijst nu zowel op ene zwachteling tussen COVID-19-besmetting plus den ontwikkeling van ene zeldzaam voorkomend multisystem inflammatory syndroom via koters.

Met watten wij weten overheen Covid19-vaccinatie te ie generaal kunnen wij weliswaar verhelderend zijn: zowel met ene vaccin dat noch aarden is aan ene nieuwe variant zullen er te ene gevaccineerde menigte van koters minder besmettingen plus overdracht van besmettingen zijn dan te ene ongevaccineerde menigte. Plus dat heeft prestaties voordat den leefwereld van diegene koters, diegene minder lam gelegd wordt wanneer er minder besmettingen zijn. Gevaccineerd ene besmettingsgolf aanvatten is huis dan ongevaccineerd. Den vaccins zijn relatief verrassend, maar nevenwerkingen van vaccins diegene noch kort na vaccinatie performen zijn onwaarschijnlijk. Uit intensief research plus successie van intussen miljoenen gevaccineerde koters blijkt dat wij mogen stellen dat den vaccins voordat koters veilig zijn.

Met den huidige kennis schenkkan ik den vaccinatie voordat koters dan zowel eenzaam maar aanbevelen. Zowel mijn Amerikaanse collega Dr. Walensky, directrice van den Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention, beveelt onomwonden den kindervaccinatie aan plus geven ouders met twijfels den raad den vaccinatie te doorspreken met hun dokter of apotheker. Ene was raad van overheen den Atlantische Wereldzee.