Ie veel geldmachines ter Nederland is ie afgelopen klas weer verminderd, blijkt uit cijfers van Den Nederlandsche Bankgebouw diegene vandaag zijn gepubliceerd: van 5795 zoals 4916. Ermee is ter ene klas tijdstip op ene kleine 900 locaties ter Nederland dit cruciale voorziening voordat met name ouderen plus kwetsbare doelgroepen gesloten. FNV Senioren betreurt diegene negatieve trend plus roept handelsbanken op wegens met dit omvangrijke menigte mensen rekening te liefhebben plus ie veel pinautomaten – met name ter dorpen – op peil te liefhebben. Dat meldt FNV Senioren. 

Steeds vaker wijken pinautomaten uit ie straatbeeld ter Nederland plus dat gaat ten koste van den leefbaarheid van dorpen plus steden. Voordat veel senioren, maar zowel voordat mensen met ene handicap of digibeten, is dat ene vitaal probleem. Zij hebben moeite met digitaal bankieren, gewoontes nog vaak contant strafbaar plus ene geldautomaat ter hun directe vorm is daarbij essentieel.

Vereenzaming dreigt

Hettie Kijzers van FNV Senioren: “Ouderen verliezen steeds vaker ene voordat hoen zeer belangrijke voorziening. Met name ter dorpen is den bijzijn van ene handelsbank ene zeldzaamheid aan ie wordt. Maar zonder geldautomaat voelen veel kwetsbare mensen zichzelf afgesloten van den buitenwereld plus dreigt vereenzaming of zelfs isolatie. FNV Senioren vindt dat handelsbanken zowel ene maatschappelijke verantwoordelijkheid hebben wegens dit klanten ter staat te stellen van hun instituten gewoonte te maken.”

Kloof

Ongeacht ie veel pinautomaten neemt zowel ie veel fysieke bankfilialen alhoewel jaren voltooid waardoor veel senioren plus andere mensen diegene moeite hebben wegens hun bankzaken digitaal te regelen met den handen ter ie haar zitten. Kijzers: “Den kloof tussen mensen diegene digitaal welnu vaardig zijn plus zij diegene ginder meer moeite mee hebben, wordt continue groter. Dit tweedeling is onwenselijk. Wij zien dat handelsbanken onder meer met computercursussen of servicepunten welnu hun best verrichten, maar voordat intact veel mensen blijft dat onvoldoende. Toestaan wij daarom den pinautomaat ter ie straatbeeld liefhebben.”

Doorheen: Nationale Zorggids