Ie coronavirus heeft steeds meer moeite wegens nieuwe mensen te besmetten, plus dat is dinsdag zowel te zien ter ie nieuwe reproductiegetal. Dat is gezakt zoals 0,83. Dat is ie laagste niveau sinds staart juli, zeven maanden geleden.

Ie reproductiegetal geven aan hoe snel ie coronavirus zichzelf verspreidt. Ene cijfer van 0,83 betekent dat eentje menigte van honderdtal besmette mensen modaal 83 anderen aansteekt. Zij dragen ie virus overheen aan 69 mensen, diegene vervolgens vrijwel 57 mensen besmetten. Te elke stap wordt den menigte besmette mensen iets kleiner. Hoe voorts ie nummer onder den 1 komt, hoe sneller ie tal nieuwe gevallen daalt.

Ter mei 2020, na den eerste vloedgolf, stond ie reproductiegetal op zijn laagste niveau. Ie wasgoed waarna 0,48. Ie opperste peil dateert van afgelopen juli, den ‘dansen met Janssen’-golf. Waarna kwam ie reproductiegetal op 3,02 uit.

Onderbrak: ANP