Den top van den omikrongolf van ie coronavirus ligt met den week voorts achter onzerzijds. Ie tal positieve tests daalt voordat den derde week op rij. Hoeveel besmettingen ter den afgelopen week precies zijn vastgesteld, meldt ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plusteken Milieu (RIVM) dinsdag ter zijn 87e wekelijkse totaalbeeld.

Ter den afgelopen zes dagen zijn 209.400 positieve uitslagen van coronatests geregistreerd. Dat komt neer op modaal 34.900 vanaf dag. Op zondag plusteken maandag bleef ie dagcijfer voordat ie voorgerecht ter vrijwel vijftig dagen onder den 30.000.

Met gemiddelde zullen ie weekcijfer dinsdag kunnen uitkomen op 240.000 totdat 250.000. Dat zullen ie laagste tal sinds start januari zijn. Vergelijken met vorige week zullen ie neerkomen op ene daling van vrijwel 20 procent. Waarna kreeg ie RIVM 310.144 meldingen van bevestigde besmettingen, plusteken nog ene week voordien 493.055.

Ziekenhuisopnames

Ie RIVM meldt dinsdag zowel ie tal ziekenhuisopnames ter den afgelopen week. Vorige week waren ter zeven dagen tijdstip 1214 mensen opgenomen ter ene ziekenhuis met Covid-19, den ziekte diegene om ie coronavirus wordt veroorzaakt. Hier zijn mensen tijdens diegene wegens den coronaklachten moesten wordt opgenomen plusteken mensen tijdens wie den coronabesmetting andere klachten slechter had vervaardigd, maar er zijn zowel mensen meegeteld diegene wegens ene andere reden ter ie ziekenhuis kwamen te ligt plusteken toevallig besmet bleken. Van den opgenomen mensen kwamen er 97 op ene intensive care terecht. Ter diezelfde zeven dagen had ie RIVM manifest gekregen dat 95 mensen aan den resultaten van den coronabesmetting waren overleden.

Vanwege: ANP