Ie tal patiënten met corona op den intensive cares van den Nederlandse ziekenhuizen is dinsdag gezakt totdat 150, ie laagste tal sinds 18 oktober vorig klas. Dat zijn er 12 minder dan maandag, zo valt op te maken uit den uiterst recente cijfers van ie Rustiek Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).

Ter totaal ligt er nu nog 1408 coronapatiënten ter den ziekenhuizen, 62 minder dan eentje dag vroeger. Op den verpleegafdelingen ligt 1258 mensen met corona onder den leden. Dat is eentje atavisme van 50 vergelijken met maandag.

Ter den afgelopen 24 uur werden er 158 nieuwe coronapatiënten opgenomen op den verpleegafdelingen. Op den ic’s werden 11 patiënten met corona binnengebracht.

Toevallig positief

Ene portie van den opgenomen patiënten diegene positief zijn getest op ie coronavirus is ter den eerste positie wegens eentje andere oorzaak opgenomen. Dat kunnen bijvoorbeeld mensen zijn met hartproblemen of buikklachten. Na ie exporteren van eentje coronatest blijkt toevallig dat zij positief zijn. Ie LCPS maakt geen verschil ter den dagelijkse ziekenhuiscijfers tussen patiënten diegene mét of dóór corona zijn opgenomen.

Doorheen: ANP