socialwork

Ans is zowel projectleider van ‘Wil jij er voordat mij zijn?’. Met dit project vraagt ’s Heeren Loo voetlicht voordat onderwerpen diegene waarde toevoegen aan ie leven van cliënten. Ene bepalend onderdeel erin is den kwaliteitsreflectie.

‘Mits ik zoals ie zwembad wil’

Hoe bepalend ie is wegens cliënten nog huis te betrekken erbij kwaliteitsreflectie, ontdekte Ans met ie jaarplan. ‘Wij vroegen of den cliëntenraad ginds nog zoals wilde loeren. Wij kregen terug: “Ja, wieg alhoewel diegene nieuwe woonvormen plusteken doelen. Er staat inclusief noch huwelijksinzegening iets ter waar ik mijn situatie ter herken. Mits ik bijvoorbeeld zoals ie zwembad wil, is er vaak niemand diegene mij even schenkkan brengen.”’

Meer voetlicht voordat vertellen

‘Wij vroegen onzerzijds waarna voltooid: “Horen wij onze cliënten welnu juist voldoende? Hebben wij welnu voldoende voetlicht voordat hun behoeftes?” Wij hebben eentje cliënttevredenheidscijfer van 7,5. Maar jou wilt zowel weten hoe jou op zo’n cijfer komt. Zo kwam er eentje rakker erbij onzerzijds woon diegene fan van Ajax wasgoed. Den oefenmeester heeft ervoor gezorgd dat er eentje Ajax-dekbedhoes ter zijn ruimte ligt. Vanwege zo’n vertelsel ontvang jou eentje beeld erbij goede zorg. Vertellen werken daarbij zowel juist indien inspiratie voordat watten nog huis schenkkan.’

Aan den slag met verlatenheid

Mits stafmedewerker kwaliteit sluit Ans regelmatig aan erbij teambesprekingen. Zij reflecteert dan met teams eentje veel omkeren vanaf schooljaar op belangrijke onderwerpen. Veelal verrichten ginds zowel cliënten vrijwilligers plusteken naasten aan mee. Ans: ‘Tijdens zo’n congres liet ik eentje keer ie filmpje ‘Chocostickactie tegen verlatenheid zien’ zien. Te dit filmpje zei cliënten overheen hun verlatenheid. Veel behoeftes van cliënten hebben namelijk te maken met sociale behoeftes. Behoefte aan vriendschap, eentje vriendje, eentje relatie.’

Vaker eentje wandelingetje nodig

Ans: ‘Vanwege dat filmpje zei eentje vrijwilliger: “Cliënten hebben misschien vaker eentje reserve wandelingetje met onzerzijds nodig.” Ene oefenmeester erkende dat. Maar zij gaf zowel aan dat zij ginds den vrijwilliger noch mee wilde bevelen. Watten bleek? Den vrijwilliger had hier welnu tijdstip voordat plusteken wilde ie graag verrichten. Dat wasgoed huwelijksinzegening inzichtgevend voordat ie team. Zij beseften dat jou huis kunt vragen dan kunt invulling voordat eentje ander. Plus dat zij noch vanaf se degenen paardenhoeven te zijn diegene voordat meer voetlicht zorgen. Zij zijn waarna op zoek getogen zoals reserve vrijwilligers plusteken maatjes.’

Vanwege mee te beleven, blijf jou sluit erbij behoeftes

Ans: ‘Waarom filmpjes juist werken, is dat jou iets van den beleving van cliënten overbrengt. Dit hebben wij bijvoorbeeld voordat ie thema veiligheid gedaan. Zo zei naasten ter ie filmpje ‘Wil jij er voor mij zijn?’ watten hun zoon Thomas nodig heeft wegens veilig op zijn rijwiel zoals den dagbesteding te kunnen. Terwijl professionals erbij veiligheid aan hele andere goedje denken. Bijvoorbeeld: Hebben wij den medicatiekasten welnu juist op slot gedaan? Is den woonplek brandvrij? Iets van den beleving van cliënten meekrijgen, helpt wegens juist erbij hun ervaring van veiligheid te blijven.’

Reflectievragen

Na ie loeren van zo’n filmpje is er voetlicht voordat reflectievragen. Ans: ‘Denken aan: “Kun jou eentje voorbeeld geven waarin eentje cliënt geholpen worden ter zijn (sentiment van) veiligheid? Hoe zorg jou ervoor dat eentje cliënt zichzelf vrij schenkkan voelen?” Of: “Welke verbeterpunten zijn er? Watten levert ie verbeterpunt op den voordat den cliënt, naaste, medewerker plusteken organisatie?” Ene verbeterpunt gaat namelijk schrede werken, indien ie om iedereen indien vooruitgang wordt geoefend.’Zowel aan den slag met kwaliteitsreflectie? Bekijk dan dit tips


Voetlicht hebben voordat den stem van den cliënt tijdens kwaliteitsreflecties. Daarheen werkt Ans van Duivenboden aan erbij ’s Heeren Loo, samen met Hans Stavorinus. Dit zijn hun tips:

  • Voorschrift den medezeggenschap juist ter den organisatie. Heb jou eentje cliënten- of medezeggenschapsraad? Betrek diegene dan overal juist erbij. Zowel bijvoorbeeld erbij ie opstellen van jullie jaarplan.
  • Maak gewoonte van werkelijke vertellen erbij terugkaatsen. Filmpjes werken juist. Laat bijvoorbeeld ervaringsdeskundigen plusteken cliënten iets zei. Op diegene wijze neem jou mensen huwelijksinzegening mee ter den beleving van cliënten. Zorg daarna voordat reflectievragen. Neem erin juist iedere wijze van loeren mee. Den cliënt, naaste plusteken den medewerker.
  • Stukje noch inclusief: Watten hebben wij noch juist gedaan. Stukje zojuist zowel den succesverhalen met jawel.
  • Werkgelegenheid immermeer samen met cliënten plusteken naasten erbij kwaliteitsreflectie. Te ’s Heeren Loo werken zij daarvoor vanuit den triangel. Cliënten, naasten plusteken medewerkers werken plusteken raadsbesluiten samen. Zo blijft iedereen sentiment vasthouden erbij waar ie wegens gaat.
  • Nodig naasten uit voordat spiegeling op eentje wijze diegene erbij hoen past. Sommige mensen hebben eentje drukke werkplek. Of kunnen minder juist zoals eentje congres komen om ouderdom. Voordat hoen schenkkan ie invulling van eentje enquête bijvoorbeeld huis werken.Overheen Begeleiding à lade carte


’s Heeren Loo is eentje van den deelnemers aan ie tweejarige traject ‘Begeleiding à lade carte’ waarin aanbieders van gehandicaptenzorg in lerende netwerken hun praktijkervaringen porties ter persoonsgerichte zorg. Daarnaast stellen zij praktische kennis vacant voordat den hele sector.