Ie ministerie van VWS heeft geen OMT-adviezen gewendraken, zegt minister Kuipers stellig. Volgens Nieuwsuur bemoeide zijn ministerie zichzelf met den aanbevelingen van adviseurs van ie OMT. Volgens Kuipers gaat ie wegens “verduidelijkende vragen”.

Nieuwsuur tijding onder meer overheen eentje staatssecretaris diegene ter april 2020 schreef dat ie raadgeving op eentje bepaald punt “nog welnu eentje tandje scherper” kon. Er worden zowel gevraagd wegens eentje zin op te nemen ter ie raadgeving. Te eentje geval kwam eentje gesuggereerde zin van eentje staatssecretaris met erin eentje spelfout ter dezelfde vorm voordat ter den notulen van eentje vroeger gehouden OMT-overleg.

Uiteraard

Kuipers zegt dat ie uiteraard is dat somwijlen wegens meer uitleg wordt gevraagd. Hij benadrukt dat “eentje generiek raadgeving vertaald moeten wordt zoals intact veel verschillende beroepsgroepen plus sectoren”. Ambtenaren zullen er slechts scherpgerand op zijn dat den tekst helder “vertaald” vermag wordt zoals den praktijk, omdat bepalen beroepen bijvoorbeeld met richtlijnen werken. Den zelfstandigheid van ie OMT wordt daarbij “totaal noch aangetast”, zegt Kuipers.

Zijn ambtenaren schrijven noch mee aan ie raadgeving, benadrukt Kuipers. Ie OMT zelf geven ter eentje reactie aan dat VWS ja “tekstsuggesties” vermag tenuitvoerleggen, vooral wegens den helderheid van ie raadgeving te verzekeren. “Ie gaat daarbij wegens tekstuele verduidelijkingen plus noch wegens inhoudelijke koerswijzigingen”, aldus ie OMT. (ANP)