Op 15 sprokkelmaand, wanneer ie regering zou besluiten overheen versoepelingen dan welnu aanscherpingen van den coronaregels, wordt vooral gekeken zoals den druk op den zorg plusteken den uitval van personeel. Minister Ernst Kuipers noemt zowel dat laatste “eentje beslissend kwestie”.

Op 25 januari kondigde ie regering versoepelingen aan. Dat postpakket geldt ter ieder geval voordat zes weken, zei premier Mark Rutte waarna ter den persconferentie. Na drietal weken (op 15 sprokkelmaand dus) is er welnu eentje ‘weegmoment’. Ie regering gaf ter januari aan op ie weegmoment te loeren of zij “op den rem willen trappen”, maar tussentijds wordt zowel overheen mogelijke versoepelingen gesproken.

Cijfers aankijken

Ie tal besmettingen groeit nu zes weken stoer, aldus Kuipers, maar “gelukkig is ie zo dat ie tal mensen dat ernstig ziek wordt noch eentje vergelijkbare stijging heeft toestaan zien”. Ie RIVM voorspelde welnu nu “dat dat welnu solide nog vermag voorvallen”, zegt den bewindsman, “zowel eentje ietsje kijkend zoals den situatie ter ie buitenland”. Maar Kuipers vermag nog noch zeggen watten dat betekent voordat den coronaregels. Ie regering wil nog aankijken hoe den cijfers er aan ie einde van den week uitzien. (ANP)