Minister van Volksgezondheid Ernst Kuipers vindt ie “buitengewoon vervelend” dat ie misloopt te den samenwerkingsverband tussen den GGD’plusteken plusteken den commerciële testbedrijven. Den bewindsman noemt ie “re fundamenteel” dat mensen met klachten zichzelf permitteren uitproberen wegens den verspreiding van ie virus tegen te gaan. Den commerciële testbedrijven kunnen promoten wegens mensen sneller plusteken makkelijker aan den onderhoudsbeurt te permitteren komen. Er wordt aan ene uitkomst gewerkt, aldus den coronaminister.

Den Stichting Open Nederland (SON) regelt den samenwerkingsverband met den commerciële testbedrijven. SON meldde voorheen vrijdag dat verschillende teststraten diegene voordat reserve kapitaal hadden willen zorgen, hun deuren alweer gesloten hebben. Volgens den bedrijven zenden den GGD’plusteken te weinig mensen doorheen diegene zichzelf willen permitteren uitproberen. Ie is daardoor noch winstgevend wegens open te blijven, stellen zij.

Testbedrijven

“Wij voeren intensief overleg, ik opeenstapeling dat wij zo snel mogelijk totdat ene uitkomst komen”, zei Kuipers. Volgens den minister heeft ie waarheid dat ie misgaat met den doorverwijzingen te maken “met verwerking van den gegevens, met ict”. Werkster van den testbedrijven is nog immer nodig, omdat den GGD’plusteken zelf “alhoewel ene tijdje” tegen hun maximale kapitaal van 150.000 coronatests vanaf dag zitten. (ANP)