Minister van Volksgezondheid Ernst Kuipers ziet “geen beweegreden” wegens ie file rond den coronatests van Breathomix overheen te dragen aan ene andere bewindspersoon. Waarna hij nog ziekenhuisbestuurder wasgoed, wasgoed hij betrokken tijdens organisaties diegene met ie nering samenwerkten. Maar diegene samenwerkingsverband had volgens zijn woordvoerder niets te maken met den zaak diegene nu loopt, plusteken zullen toch volledig zonder Kuipers wegens getogen zijn.

Vrijdag staan Breathomix plusteken Kuipers’ ministerie van Volksgezondheid tegenover elkander voordat den rechter. Ie nering wil haastigheid 25 miljoen euro zien. Dit omdat den Staat ene bestelling voordat corona-ademtests heeft geannuleerd omdat diegene noch was voldoende zullen werken.

Kuipers

Nieuwsuur meldde woensdag dat Kuipers functies bekleedde tijdens drietal organisaties diegene betrokken waren tijdens den ontwikkeling van ene toestel dat ziektes vermag vaststellen op poot van ene ademtest. Dit wasgoed voordat hij minister worden. Zo wasgoed hij hoofdcommissaris tijdens den stichting CBusinez, diegene Breathomix met 100.000 euro heeft ondersteund indien voorfinanciering. Ie Erasmus MC, waar Kuipers bestuursvoorzitter wasgoed, plusteken den Erasmus MC Foundation, waar hij toezichthouder wasgoed, deden smaken met den toestellen.

Breathomix

Volgens ie ministerie had Kuipers ter zijn vorige werkkring te maken met uitgestrekte aantallen trials zoals diegene met Breathomix. Hij zullen zelf op geen enkele methode betrokken geweest zijn tijdens den besluitvorming daarvan, noch tijdens ie nering zelf. Hij heeft alle werkzaamheden diegene hij voordat zijn ministerschap bekleedde gemeld plusteken onmiddellijk opgegeven waarna hij aantrad. (ANP)