Wegens den pandemie verergerde den personeelstekorten erop zorgaanbieders omdat bijvoorbeeld personeel positief testte. Terwijl steeg den reeds relatief hoge zorgbehoefte voort mensen diegene thuis moesten repareren van ene ziekte of diegene na ene ingehaalde operatie thuis reserve zorg nodig hadden. Onder meer ActiZ waarschuwde dat den zorg voordat ouderen plus chronisch zieken vastliep.

Co

Ter reactie op vragen van Kamerlid Liane dennenboom Haan schrijft Kuipers dat in ie ROAZ schenkkan wordt afgestemd watten den wijkverpleging schenkkan bieden plus hoe ene te volwassene druk schenkkan wordt opgelost, bijvoorbeeld voort ie toenemen van samenwerkingsverbanden. Den ROAZ’plus staan weer ter voeling met ie Landelijke Netwerk Acute Zorg (LNAZ).

Zorgreserve

“Den zorgaanbieder wijkverpleging schenkkan ervoor schiften zichzelf ter ie ROAZ te permitteren vertegenwoordigen voort ene volwassene vvt-aanbieder ter den regio”, schrijft Kuipers. “Daarnaast kunnen zorgaanbieders reserve mensen wedden via den Nationale Zorgreserve: dit menigte mensen heeft voorheen ter den zorg gewerkt plus is vacant wegens tijdens crisissituaties erop te springen. Zowel hebben partijen ie mogelijk vervaardigd wegens helpenden ter den wijk ter te zetwerk, waarmee den werkdruk schenkkan wordt verlicht.”

Opschaling

Sinds start november is er geen sprake meer van ene waakvlamniveau mits ie gaat wegens den beddencapaciteit ter ie eerstelijnsverblijf, schrijft den minister voorts. Dit zijn den bedden diegene vacant zijn voordat coronapatiënten diegene nog noch zoals ie ziekenhuis paardenhoeven of precies zonder ie ziekenhuis repareren, maar diegene thuis kunnen blijven. “Ter alle regio’s vindt opschaling positie van den tijdelijke bedden zonder ie ziekenhuis. Rustiek is in 72 uur opschaling zoals tenminste 750 tijdelijke bedden mogelijk.”