Dit week ter ie kort zorgnieuws voetlicht voordat eentje monitoring innovation ter ie Rijnstate, eentje verhoogd risico op cyberaanvallen ter huisartsenpraktijken plusteken den volgende verlening voordat ie online voorschrijven van medicatie na eentje videobelconsult. Voorts zowel nog voetlicht voordat eentje oproep aan AI-initiatieven zichzelf aan te veiligheidsfunctionaris voordat den Slimme Zorg Estafette.

Vernieuwing op stroke-unit Rijnstate

Patiënten diegene ter ie Rijnstate intensieve bloeddrukverlaging willen krijgen, kunnen dankzij eentje digitale innovation nu op den Stroke Unit blijven. Ene nieuwe monitoring zorgt ervoor dat verpleegkundigen eentje noodsignaal krijgen op eentje smartphone. Ene belangrijke ontwikkeling hierin is dat den meetgegevens wordt meegestuurd met ie noodsignaal. Dit maakt ie mogelijk voordat den verpleger wegens eentje inschatting te maken hoe snel den inzake patiënt poetsvrouw nodig heeft.

Totdat voordat kort moesten patiënten voordat intensieve bloeddrukverlaging zoals den Medium Care deelsoort. Met den inzet van nieuwe monitoring plusteken scholing van personeel hoeft dit noch meer plusteken kunnen patiënten op den Stroke Unit blijven. Dat is noch eenzaam prettiger voordat dit patiënten, omdat zij noch meer paardenhoeven te verkassen. Ie blijkt zowel dat eentje verblijf op den Stroke Unit uiteindelijk leidt totdat betere gezondheidsuitkomsten voordat dit specifieke patiëntgroep.

Verhoogd risico cyberaanval

Ie Nationale Huisartsen Genootschap (NHG) adviseert alle huisartsenpraktijken, wegens eentje verhoogd risico op cyberaanvallen, hun ICT-systemen zo snel mogelijk te toestaan natellen. Dit raad komt nadat ICT-experts noodsignaal geslagen hebben overheen eentje kwetsbaarheid ter veelgebruikte software. Daardoor zullen kwaadwillenden met relatief weinig moeite zowel ter huisartsenpraktijken schade kunnen aanrichten aan, bijvoorbeeld, ie HIS.

Informatiebeveiliging is steeds belangrijker, kloppend zowel ter den huisartsenpraktijk, voort den toegenomen knechtschap van ICT. NHG, LHV plusteken InEen hebben daarom den Praktijkwijzer informatiebeveiliging ontwikkeld. Erin staan handvatten wegens den digitale weerbaarheid te vergroten.

Online voorschrijven medicatie verlengd

Den IGJ heeft priv dat ie voorschrijven van medicijnen na online voeling tussen den voorschrijver plusteken patiënt, zonder dat dit jawel nu kenden, wordt verlengd totdat 1 juni 2022. Aan ie online voorschrijven zijn nog steeds vaststellen voorwaarden verbonden.

  • Den waarnemer of vervanger of voorschrijver moeten den basisset medicatiegegevens van den patiënt kunnen inzien.
  • Te alle gevallen informeert den waarnemer of vervanger of voorschrijver zo spoedig mogelijk daarna den hoofdbehandelaar plusteken/of den huisarts van den patiënt.
  • Te gevallen van overmacht waarbij voorschrijven van medicatie strikt noodzakelijk is omdat den veiligheid van den patiënt ter ie geding is, legt den voorschrijver den afwegingen hierover wasgoed vast.

Aanmelden AI-initiatieven voordat SZE

Ie VWS-programma Waardevolle AI voordat gezondheid steunt roept op wegens AI-initiatieven aan te melden voopr den Slimme Zorg Estafette (SZE). Vanuit ie programma is er voort veel partijen uit ie zorgveld samengewerkt aan initiatieven wegens den potentie van AI wegens te zetwerk zoals tastbaar geoefend waarde voordat patiënten, zorgverleners plusteken landbewoners. Wij hebben jawel namelijk nodig wegens innovaties breedgeschouderd op te schalen plusteken den zorg te transformeren. Daarom moedigen wij iedereen aan wegens vooral zowel samen te werken te ie organiseren van eentje activiteit.

Totdat zover ie kort zorgnieuws van dit schooljaar. Tips, suggesties of persberichten voordat dit zorgnieuws uiteenzetting kunnen vanaf mail gestuurd wordt zoals [email protected]. Check zowel den blogs van onze redactieraad plusteken gastauteurs.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plusteken meld u snel aan.