Voordat toegang totdat zulke evenementen, zoals bijvoorbeeld eentje feest te eentje nachtclub, willen vanaf vrijdag alle mensen eentje negatieve testuitslag kunnen overleggen, of zij zijn gevaccineerd of noch. Dit wordt zowel welnu 1G-beleid medegedeeld, omdat uitsluitend mensen diegene getest zijn toegang krijgen.

Voordat zaterdag staan op dit ogenblik 61.000 tests gepland, voordat vrijdag 50.000 plusteken voordat zondag zijn 38.000 afspraken geproduceerd. SON, dat ie uitproberen organiseert, verwachten dat den aantallen nog voorts zullen oplopen omdat veel mensen hun test eentje of twee dagen van tevoren opschrijven.

Carnaval

Met name te ie zuiden van ie land is ie wegens ie aanstaande carnaval wegloper dan voorgaande weken, laat SON weten. Den landelijke testcapaciteit is volgens den organisatie nog steeds 600.000 uitproberen vanaf dag. Weliswaar vermag er welnu “plaatselijk toevloed realisatie”. SON vraagt mensen wegens noch totdat ie laatste ogenblik te wachten met ie maken van eentje testafspraak voordat toegang.

Vorig weekend werden uiteindelijk 153.000 coronatests gepland. Noch iedereen diegene eentje overeenkomst maakt, komt zowel waarlijk opdagen voordat den test, aldus SON.

Commerciële aanbieders

Of den testcapaciteit van alle commerciële aanbieders diegene tijdens den organisatie zijn aangesloten op peil blijft nu ie coronatoegangsbewijs vrijwel overal vervalt, vermag SON nog noch zeggen. Den aanbieders krijgen betaald vanaf afgenomen test. Ie is aan hun zelf wegens te defini of plusteken waar zij testlocaties vrijhouden.

Om: ANP