Ie signaleren van verlatenheid is lastig, ie is noch aan iemand te zien of hij zichzelf eenzaam voelt. Maar hoe voordien jou verlatenheid (h)erkent, hoe meer jou problemen kunt voorkomen. Daarom is ie beslissend dat professionals plusteken vrijwilligers verlatenheid zo vroegtijdig mogelijk signaleren plusteken bespreekbaar maken. Den signaleringskaart van ie actieplan ‘Eén tegen verlatenheid’ vermag jou hierbij promoten. Lees zowel den gesprekstips op den ticket.

Download de signaleringskaart (pdf)

Lees meer overheen verlatenheid signaleren op Zorg voordat Huis

Week tegen Verlatenheid

Van 1 totdat plusteken met 8 oktober 2020 is den Week tegen Verlatenheid, ene week waarin ontmoeting plusteken verbinding centraal staan. Iedereen vermag participeren doorheen ie opzoeken of zelf organiseren van ene activiteit. Lees hoe jou aandacht kunt besteden aan eenzaamheid in jouw organisatie op eentegeneenzaamheid.nl. Den week wordt 8 oktober feestelijk afgesloten met ene digitaal slotevenement.

Meer informatie over de Week tegen Eenzaamheid eentegeneenzaamheid.nl

Waarom voetlicht voordat verlatenheid?

Tamara BouwmanTamara Bouwman (plaatje), expert verlatenheid op Zorg voordat Huis: ‘Verlatenheid is iets watten ene omvangrijke menigte mensen raakt plusteken veel negatieve prestaties heeft. Ie is daarom beslissend dat wij ie hele schooljaar doorheen voetlicht voordat dit thema hebben. Ter coronatijd is ie reserve beslissend dat wij onzerzijds bewust zijn watten voordat prestaties verlatenheid vermag hebben, zeker omdat ene opeenhoping “normale” spullen nu noch kunnen. Ie vermag dus zijn dat er voordat sommige mensen hevig weinig contactmogelijkheden overheen blijven.’

Werkzame elementen gedurende eenzame ouderen

Tamara deed research zoals werkzame elementen ter eenzaamheidsinterventies. Dit interventies wordt ingezet wegens verlatenheid gedurende ouderen te verminderen of subdoelen te penetreren mits: ene sociaal netwerk hebben, erop horen, vertrouwelijkheid geoefend plusteken waarde hebben. Den zeven werkzame elementen zijn: 

  • bezigheden
  • ontmoeten
  • praktisch ondersteunen
  • veelzeggend voeling
  • sociale vaardigheden
  • realistische verwachtingen
  • betekenisvolle rol

Lees ie wetsartikel met den onderzoeksresultaten Naar een gerichtere aanpak van eenzaamheid – Zeven werkzame elementen in eenzaamheidsinterventies op tvgg.nl. Meer werkzame ingrediënten lees jou op den webstek van Movisie ter ie file ‘Wat werkt bij de aanpak van eenzaamheid’

Doorverwijzen ouderen 

Wil jij mits zorgverlener mensen diegene last hebben van verlatenheid promoten? Wijs zij dan op den webstek eenzaam.nl. Ginder vinden zij hulplijnen, cursussen, activiteiten, vertellen plusteken achtergrondinformatie overheen verlatenheid.

Meer kennisoverdracht overheen verlatenheid