Den begeleiders van locatie Den Robijn van Profila Zorggroep maakten kennis met robot SARA plusteken leerden hoe zij haar kunnen verwedden onder eentje specifieke hulpvraag van eentje cliënt, gestructureerd op sociaal voeling.

Hendrik Buimer (vorser Vernieuwing-impuls) vertelt: ‘Met den kick-off heb jij eentje uur wegens naartoe te werken. Iedereen beseft: “Oké, wij gaan nu van start!” Met dat ter ie gedachten zijn vanuit ie onderzoeksteam allerlei voorbereidingen getroffen. Wij hebben onder andere opgehaald watten den verwachtingen van den zorgrobot zijn plusteken welke meerwaarde zij moeten leveren. Zodat wij dat ter eentje straks stadium kunnen toetsen.’

Doina Böhm (subjectief instructeur dagbesteding Den Robijn): ‘Jij bent televisiekanaal eentje moeder met tien koters plusteken iedereen wil tegelijk voetlicht. Robot SARA zullen ik onder één of enkele cliënten kunnen verwedden, zodat ik ruimte heb wegens mij op den anderen te uitlijnen. Ie gaat onzerzijds mits begeleiders noch vervangen, maar zojuist ondersteunen.’

Lees meer op den deelnemerspagina van Profila Zorggroep