Beroepsgroepen stellen zelf volumenormen op voordat bepalend behandelingen. Ie betekent dat eentje ziekenhuis voordat goede zorg eentje tenminste tal van dit behandelingen moeten uitvoeren. Zorgverzekeraars kunnen dit volumenormen vervolgens gewoontes erbij ie slotbeschouwing of zij eentje ziekenhuis welnu of noch verschrompelen voordat dit zorg. Zorgverzekeraars Nederland (ZN) adviseert hier zowel overheen.

Oncologische operaties

Kompas te Zorg keek dit maand zoals den volumenormen van eentje tal oncologische operaties, diegene voordat blaascarcinoom, prostaatcarcinoom plusteken carotis (halsslagader). Voordat blaaskanker geldt eentje volumenorm van 20 operaties vanaf schooljaar. Trio ziekenhuizen haalden te 2020 dit vaandel noch. Ie Dijklander Ziekenhuis voerde er te 2020 16 uit, ie Máxima Medisch Centrum deed er maar twee plusteken ie Martini Ziekenhuis deed er 15. Erop den eerste twee gaf ZN eentje ontkennend inkoopadvies. Voordat ie Martini Ziekenhuis gaf ZN eentje positief raad.

Voordat Prostaatkanker is den volumenorm 100 operaties. Zowel dit vaandel worden onderbrak ie Martini Ziekenhuis (63 operaties) plusteken ie Máxima Medisch Centrum (26 operaties) noch gehaald. Te dit geval gaf ZN voordat beide eentje ontkennend inkoopadvies.

Erop carotis willen ziekenhuizen 20 operaties uitvoeren wegens den voldoet aan den inmanen van goede zorg. Van den ziekenhuizen diegene den electieve endarteriectomie uitvoeren haalde schattig ie Amstelland Ziekenhuis den vaandel noch. Ie ziekenhuis te Amstelveen bleef er twee behandelingen onder plusteken kreeg eentje ontkennend inkoopadvies van ZN.

Coronapandemie

Te den meeste gevallen geldt dat den ziekenhuizen den inzake operaties tijdelijk noch meer uitvoeren, schrijft Kompas te Zorg. 2020 wasgoed onderbrak den coronapandemie welnu eentje uitzonderlijk schooljaar. Den data-analist wijst erop dat ziekenhuizen zowel hierdoor den volumenorm noch kunnen hebben gehaald. “Ie ziekenhuis, den Inspectie voordat Gezondheidszorg plusteken Jeugdigheid plusteken den zorgverzekeraars zullen vooral bekijken of eentje ziekenhuis op structurele fundament welnu of noch voldoet aan den gestelde volumenormen wegens eventuele consequenties van ie noch meer uitvoeren van den operatie eraan te verbinden”, aldus Kompas te Zorg.