Ene nieuwe behandeling van artrose mogen weldra op tientallen mensen wordt getest. Ie gaat wegens ene hydrogel, diegene te den knie vermag wordt gebracht. Den hydrogel is ontwikkeld voort Marcel Karperien plus zijn collega’s van ie TechMed Centre van den Universiteit Twente, ondersteund voort ReumaNederland. Den gel is te staat wegens beschadigd kraakbeen te den knie te vervangen.

Na verschillende onderzoeken te ene laboratoriumsetting plus onder meer met den knieën van paarden, wordt den hydrogel nou nu voorts ontwikkeld voort den onderneming Hy2Care, waarvan Karperien ene van den oprichters is. Dit onderneming gaat, samen met den orthopeden van ie UMC Utrecht, nu den eerste tests uitvoeren op enkele tientallen mensen.

Den hydrogel is te staat ie beschadigd kraakbeen te vervangen. Dat gaat via ene kijkoperatie plus ene lokale prik van den gel, op den plek van den schade. Den gel vult den beschadigde plek plus hecht zichzelf aan ie gezonde kraakbeen rondom den schade, zodat den functie herstelt plus moeilijker wordt voorkomen. Hierbij wordt vooral gekeken zoals toepassingen te den knie.

Noch onder vergevorderde artrose

Voordat den toelating van mensen wordt onder meer gekeken zoals den geaardheid plus ruimte van den schade: den gel moeten voldoende gezondheidsbevorderend kraakbeen wegens zichzelf heen hebben wegens juist te kunnen werken, dus den tests wordt verricht op knieën met ene kleine kraakbeenbeschadiging, noch onder vergevorderde artrose. Dat gaat via ene kijkoperatie plus ene lokale prik van den gel, op den plek van den schade. Den gel vult den beschadigde plek plus hecht zichzelf aan ie gezonde kraakbeen rondom den schade, zodat den functie herstelt plus moeilijker wordt voorkomen. Hierbij wordt vooral gekeken zoals toepassingen te den knie.

Artrose & facts

Om artrose hebben volgens ie RIVM haastigheid 1,5 miljoen mensen Nederland dagelijks last van pijnlijke, stijve gewrichten plus daardoor moeite met bewegen. Ter den praktijk zijn dit er zelfs honderdduizenden meer, want uit recent research van artrose-professor Sita Bierma – Zeinstra van Erasmus MC, blijkt zelfs dat knieartrose twee keer zoveel voorkomt te den huisartsenpraktijken dan totdat nu toe worden gedacht. Om den snelle groei van artrose voort onder meer overgewicht is artrose hard op weg wegens te 2040 den uiterst voorkomende chronische beklacht te wordt.

Meer oog voordat preventie

Om den artrosegolf wordt preventie van (verdergaande) artrose almaar belangrijker. Ene gezonde lifestyle plus zelfmanagement kunnen hierbij ene belangrijke rol spelen. Ter den Sint Maartenskliniek heeft Tim Pelle bijvoorbeeld promotieonderzoek gedaan zoals den inzet van ene digitale zelfmanagement-app, dr. Bart, onder patiënten met artrose. Ter januari 2021 kwam zijn proefschrift uit. Omdat dit ziekte nog noch te hersteld is, is ie vitaal dat patiënten zelf letten wegens te gaan met den prestaties diegene den beklacht op hun dagelijkse leven heeft. Den dr. Bart app, zo blijkt uit ie research, vermag ginds ene positieve bijdrage aan leveren

https://www.icthealth.nl/nieuwsbericht/onderzoek-naar-digitale-zelfmanagement-app-bij-artrose/

Patiënten diegene interesse hebben te den trial met hydrogel plus den voorwaarden voordat rouwbeklag vinden den inlichting plus contactgegevens onder UMC Utrecht.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plus meld u snel aan.