Ie wetsvoorstel wasgoed staart vorig schooljaar reeds ter den koelkast gezet wegens ie vorige regering, omdat noch zeker wasgoed of er voldoende toeverlaat voordat zullen zijn. Kuipers wilde indien nieuwe minister voorgerecht nog nader research permitteren doet zoals den pandbrieven van 2G, zo kondigde hij start dit maand aan. Ter den tussentijd zullen ie voorstel noch besproken wordt. Maar veel Kamerfracties willen dat ie voorstel helemaal van tafel gaat, nog voordat ie behandeld wordt.

SGP plus Omtzigt

Woensdag maakte den PvdA na lang wikken plus wegen vertrouwd voordat den motie van SGP plus Omtzigt te stemmen. Ermee wasgoed ene meerderheid ontstaat. Minister Ernst Kuipers van Volksgezondheid zei ter reactie daarop den wil van den Ruimte te zullen respecteren.

2G-systeem

Ie is aan ie regering wegens ie wetsvoorstel officieel ter te voorttrekken plus dat gebeurt zoals verwachting zo snel mogelijk. Ie aangekondigde research wegens den TU Delft gaat vooralsnog welnu wegens, zegt ene woordvoerder van ie ministerie van VWS, omdat dit breder is dan ie 2G-systeem. Ie gaat wegens den effectiviteit van ie coronatoegangsbewijs. Den vraagstelling zou welnu wordt gewendraken.

Geen principiële zaak

Voordat den sociaaldemocraten is intrekking toch geen principiële zaak, zegt ene woordvoerder. Ie zat den partij dwars dat ie regering klungelt met den onderbouwing plus den corona-situatie nu noch wegens dit vergaande verschaffing vraagt. Mocht den situatie ter den toekomst weliswaar uit den hand stevenen, dan zullen den PvdA er weer zoals kunnen loeren.

CDA

Ie CDA liet weten zowel tegen 2G te zijn, omdat ie ter den huidige situatie geen meerwaarde heeft. Maar intrekken van ie voorstel vindt den partij staatsrechtelijk noch zuiver. Gewoon is dat den Ruimte erover debatteert plus daarna ene voorstel wellicht wegstemt. (ANP)