Den coalitiepartijen D66, VVD, CDA plusteken CU toeschijnen minister Ernst Kuipers van VWS te steunen ter zijn regelgeving wegens den kinderhartchirurgie te focussen. Welnu willen CDA plusteken CU dat den minister zonder vooringenomenheid kijkt zoals den smaak tussen twee of trio centra. Dat bleek gedurende ie Kamerdebat op 24 schrikkelmaand.

Den coalitiepartijen willen dat minister Kuipers ter zijn definitieve slot overheen den dichtheid van den kinderhartchirurgie den uitkomsten van den impactanalyse van den Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) betrekt. Diegene analyseren zullen zoals verwachting overheen pakweg zes maanden klaar zijn. Bijzondere thema’s wegens mee te wegen zijn, volgens D66-partijgenoot Wieke Paulusma, den regionale spreiding van zorg, den prestaties voordat aanpalende zorg plusteken den pandbrieven op den opleidingscapaciteit. Haar motie krijgt toeverlaat van den coalitiepartijen plusteken enkele oppositiepartijen, waaronder JA21. Dat is van bij met ie oog op ene meerderheid ter den Eerste Ruimte.

Drietal centra kinderhartchirurgie?

Voordat Attje Kuiken (PvdA) ligt den optie van dichtheid zoals trio centra ter positie van twee uitdrukkelijk op tafel. ‘Ie is nog geen gelopen wedren. Ie vertrouwen is zoals nul verzakt. Ie is zinnig wegens ene schrede op den positie te maken plusteken nieuwe selectiecriteria op te stellen.’

Zonder vooringenomenheid

Kuiken wil weten of D66 nog openstaat voordat ene dichtheid zoals trio centra. Paulusma wil zichzelf daarvan echter noch uitlaten. Zij beschouwt ie raad van den Inspectie Gezondheidszorg plusteken Kindertijd (IGJ), dat uitgaat van dichtheid zoals twee centra, indien ‘ene vaststelling’. Wegens diegene reden dient Kuiken ene inherent motie ter, waarin zij Kuipers vraagt wegens zonder vooringenomenheid te loeren zoals den dichtheid van den kinderhartchirurgie. Diegene motie krijgt toeverlaat van GL, SP, SGP plusteken den coalitiepartijen CDA plusteken CU. Onder beide moties laat Kuipers ie vonnis aan den Ruimte.

Lees zowel den serie overheen den dichtheid van kinderhartchirurgie op Zorgvisie:

 1. ‘Verdwijnen kinderhartchirurgie uit UMCG is gevaarlijk’
 2. LUMC vecht besluit kinderhartchirurgie juridisch aan
 3. Erasmus MC ziet pertinent onjuiste beeldvorming over concentratie kinderhartchirurgiekinderhartchirurgie
 4. Ryan Accord: ‘We moeten niet met modder gooien’
 5. Bartelds: ‘Het zal me echt een worst wezen wie de operaties doet’
 6. Hartexperts twisten over volumenormen
 7. LUMC-arts: VWS-besluit concentratie kinderhartchirurgie is erdoorheen ‘gesjoemeld’
 8. Bestuurder Kuipers was mede-architect van plan voor drie centra kinderhartchirurgie
 9. Douwe Biesma mist regie VWS bij concentratie kinderhartchirurgie
 10. NVT: ‘Sterftecijfers zijn maar één parameter van kwaliteit kinderhartchirurgie’
 11. ‘Umc’s vechten elkaar het kot uit, ongelooflijk’
 12. NZa pleit voor top 5 concentratiedossiers academische zorg
 13. Kamer aan Kuipers: ‘Giet keuze voor twee kinderhartcentra niet in beton’
 14. Thoraxchirurgen herkennen zich niet in VWS-criteria kinderhartchirurgie