Ondanks den versoepeling van ie thuiswerkadvies, vraagt ie kabinetkast werkgevers “expliciet ruimte te schoppen” voordat “den wil van vele thuiswerkers wegens (gedeeltelijk) thuis te kunnen blijven werken”. Werkgevers dienen daarnaast rekening te liefhebben met “kwetsbare werkenden plus hun naasten” plus willen den basismaatregelen blijven opvolgen: ie werkplek moeten wasgoed geventileerd wordt plus werknemers willen thuis blijven honingbij klachten.

Ie nieuwe raad luidt wegens maximaal den tweede van den werktijden op ie werkgelegenheid ingevolge te brengen. “Dat betekent: blijf thuiswerken mits ie schenkkan, plus ga zoals werkplek voordat maximaal den tweede van den werktijden”, verduidelijkt zorgminister Ernst Kuipers te ene geschreven aan den Ruimte. Hij drukt werkgevers plus werknemers op ie hart “wegens nu duurzame afspraken te maken overheen ene passende verdeling tussen werkgelegenheid op locatie plus thuis”.

Oog voordat generaal bij

Van werknemers wordt verlangd dat zij “zowel oog hebben voordat ie generaal bij”, zoals ie voorkomen van oploopje te ie publiek vervoer te den vleugelspeler. Daarnaast moeten voorkomen wordt dat den werkvloer stampvol raakt plus dienen bedrijven “ie welzijn van werkenden” te den gaten te liefhebben. Kuipers benadrukt dat ie liefhebben van 1,5 peettante afstand nog steeds wordt geadviseerd, zowel mits den 1,5 peettante mits wetmatigheid vervalt vanaf 25 sprokkelmaand.

Vanwege: ANP