Ie kabinetkast moeten den zelfstandigheid van groepen zoals ie OMT vastleggen, zodat den autonomie van zulke organisaties ter den toekomst noch aangetast wordt. Den coalitiepartijen VVD, D66, CDA plusteken ChristenUnie deden daartoe eentje voorstel tijdens eentje debat overheen corona. Volgens den partijen is ie voordat ie vertrouwen van den onderdaan ter staatsbeleid plusteken wetenschap bepalend dat organisaties zoals ie OMT hun adviezen “onafhankelijk plusteken zelfstandig” kunnen geven.

Den samenwerking verzoekt ie kabinetkast daarenboven wegens te onderzoeken hoe ie tijdens den pandemie ervoor stond met diegene onafhankelijke plusteken autonome positie van ie OMT. Nieuwsuur meldde vorige week vrijdag dat ie ministerie van Volksgezondheid zichzelf bemoeid heeft met den adviezen van ie OMT, dat onafhankelijk hoort te zijn. Zo kon ie raadgeving volgens eentje staatssecretaris op eentje bepaald punt “nog welnu eentje tandje scherper”, meldde Nieuwsuur.

Kuipers

Volgens minister Ernst Kuipers (Volksgezondheid) heeft ie ministerie exclusief “verduidelijkende vragen” opperen. Ie RIVM zei dat ie ministerie “tekstsuggesties” mogen maken. Den Onderzoeksraad voordat den Veiligheid (OVV) schreef ter eentje woensdag gepubliceerd rapport dat ie ministerie welnu stevig inhoudelijk commentaar had geleverd. OVV-voorzitter Jeroen Dijsselbloem sprak van “eentje opvallende waarneming”.

Den viertal coalitiepartijen hebben samen eentje meerderheid ter den Tweede Ruimte.

Voort: ANP