Er komt ene overbruggingsregeling voordat zorgmedewerkers diegene doorheen langdurige Covid hun werk dreigen te verliezen. Den vereffening is ingericht voordat mensen diegene ter ie start van den coronacrisis ziek zijn worden plusteken sindsdien noch meer kunnen werken. Normaal gesproken zullen zij na twee schooljaar ziekte ontslagen mogen wordt. Met den nieuwe vereffening kunnen zij ten minste ene half schooljaar langer ter voorkomendheid gehouden wordt, meldt minister Conny Helder. Ie ministerie dekt noch alle kosten.

“Omdat ter den zorg destijds den grootste risico’s zijn gelopen op voeling met besmette mensen, plusteken omdat er doorheen den hoge druk op den zorg minder ruimte wasgoed voordat re-integratie, bieden we zorgwerkgevers tijdelijke sponsoring aan wegens zorgmedewerkers met langdurige klachten na ene Covid-besmetting langer ter voorkomendheid te vasthouden”, aldus den minister ter ene verklaring overheen den vereffening. “Zo kunnen we dit ontzettend belangrijke mensen terughouden voordat den zorg, ene sector diegene kampt met uitgestrekte tekorten aan personeel.”

Werkgevers krijgen noch alle kosten wegens den zorgmedewerkers aan te vasthouden vergoed, zegt ie ministerie van Volksgezondheid. Eentje onderdeel van den kosten diegene werkgevers maken voordat herstelling plusteken re-integratie wordt vergoed. Den werkgever moeten na ie tweede ziektejaar den contracten van den werknemers voordat ten minste ene half schooljaar verlengen plusteken zowel ie wedde voldoen zoals dat wasgoed ter ie tweede ziektejaar.

FNV

Den nieuwe vereffening wordt opgetuigd voordat zorgpersoneel dat ziek worden tussen maart plusteken december 2020. Onder andere den werknemersorganisatie FNV had wegens ene zulke vereffening gevraagd omdat voordat diegene medewerkers straks den tijdsperiode van twee schooljaar voorbij is waardoor werkgevers hun kunnen ontslaan. Den precieze invulling wordt volgens ie ministerie nog uitgewerkt.

Wegens: ANP