Ie regering is “positief” overheen den stand rond ie virus. Dat zei minister van Volksgezondheid Ernst Kuipers dinsdag na eentje overleg waar permanent priv is welke versoepelingen dinsdagavond aangekondigd wordt tijdens den coronapersconferentie. “Positief tegen den afkomst van eentje ontzettend hooggelegen veel besmettingen plus gelukkig zoals verhouding eentje lage druk op den zorg.”

Kuipers wilde nog noch vergeten watten er precies priv is tijdens ie overleg. Welnu zei hij dat hij zou benadrukken dat er nog eeuwig maatregelen van potentieel blijven plus dat ie relevant is dat diegene zowel nageleefd wordt. Hij doelde ermee op ie dragen van mondkapjes mits mensen sluit erop jawel zitten, regelmatig handen wassen plus thuisblijven erop klachten. Ie Outbreak Management Team heeft dat ter ie raadgeving waar ie coronabeleid mee op gebaseerd wordt zowel aangeraden. “Daarom hier mijn terugkerende teken, totdat vervelens toe. Blijf voorzichtig.”

Twee stappen

Ie regering heeft vorige week ofschoon aangekondigd welke maatregelen ie hoopt te kunnen schrappen of versoepelen. Dat zou ter ieder geval ter twee stappen plaatsvinden. Vantevoren den versoepelingen diegene vanavond wordt aangekondigd plus vanaf vrijdag ingaan, plus eentje week zometeen eentje volgende stap. Ie is volgens ie OMT noch zinnig wegens alle maatregelen tegelijk te permitteren vervallen, zei den minister. “Jou zit schrede intact veilig mits ie veel besmettingen snel daalt. Daarginds zitten we nu noch.”

Vanwege: ANP