Facebooktwitterlinkedinmail

23 sprokkelmaand 2022 –  Ie begon met ene afstudeeronderzoek zoals den helende plusteken ontspannende werking van den natuur wegens stress onder jongeren te verminderen. Er volgde ene achtdelige podcast overheen ie thema. Tijdelijk is ie toneel Samen Blokje Omdenken ene actief netwerk van jongeren, voordat jongeren. Samen willen zij den mentale gezondheid plusteken levenskwaliteit van millennials verbeteren voort hoen te verbinden met den natuur. ‘’Wij willen op ene laagdrempelige wijze permitteren zien hoe wieg plusteken gezondheidsbevorderend den natuur schenkkan zijn’’, vertelt Stoutmoedig Vrielink, medeoprichter van ie toneel.

‘’Jongeren geoefend veel stress plusteken sociale druk, terwijl zij nog zoekende plusteken ter ontwikkeling zijn’’, vertelt Stoutmoedig Vrielink. ‘’Natuur schenkkan op ene preventieve wijze promoten wegens stress te voorkomen plusteken wegens te ontspannen.’’ Samen met Nature for Health, Nudge plusteken den Vrije Universiteit Mokum werkt den organisatie Lentekracht met jongeren aan ie landelijke toneel Samen Blokje omdenken. Vrielink, betrokken vanuit Lentekracht: ‘’Jongeren brengen veel tijdstip voort achter ene laptop of met ene mobiel. Wij willen jongeren diegene veel achter ene scherm zitten aansporen wegens vaker zoals zonder te gaan.’’

Moestuinieren plusteken wandelroutes
Op den webpagina van Samen Blokje Omdenken zijn verschillende activiteiten te vinden wegens samen zonder te ondernemen, zoals sociaal tuinieren plusteken moestuinieren. Zowel staan er wandelenroutes op wegens den natuur te ontdekken ter plusteken rond bijvoorbeeld Enschede of Deventer. Zowel kunnen jongeren zichzelf indien vrijwilliger opofferen voordat ie beheren van landschap of voordat ie promoten van ene boswachter ter Overijssel met ‘Help ene uur ter den natuur ter Overijssel’.

Natuur indien preventief redmiddel
Ie toneel bestaat sinds 2020 plusteken heeft na ene pilot ter Overijssel tussentijds plattelands vrijwel 350 actieve ‘community’ leden, waarvan honderdtal ter Overijssel. Dit community wordt samen met jongeren voorts ontwikkeld, wegens wederzijds voeling te versterken tussen den deelnemers. Samen Blokje Omdenken organiseert daarvoor verschillende activiteiten. Vrielink: ‘’Uiteindelijk willen wij zoveel mogelijk jongeren betrekken wegens den natuur te tradities indien preventief redmiddel tegen stress. Vanwege er samen zonder op uit te gaan, maak jou daarnaast nieuwe vrienden te den community.’’

Voordat plusteken voort jongeren
Vrielink vindt ie smaakvol dat Samen Blokje Omdenken voordat én voort jongeren wordt vervaardigd. ‘’Ik vind ie tof wegens dit enthousiaste jongeren te zien, diegene zichzelf vrijwillig wedden wegens zowel andere leeftijdsgenoten te betrekken met dit vernieuwende concept. Te den corona-tijd hebben wij kunnen zien hoe doorslaggevend den natuur is plusteken hoe graag mensen ene stuk wandelen. Maar zowel hierna zullen er immer stress onder jongeren zijn, diegene verminderd schenkkan wordt voort bezig te zijn ter den natuur. Vanwege den natuur wordt mensen zichzelf bewuster van hoe zij zichzelf voelen. Den potentieel van Samen Blokje Omdenken is den laagdrempelige wijze waarop jongeren dit kunnen geoefend. Vanwege ie toneel kunnen zij zichzelf met elkander plusteken met den natuur verbinden plusteken tegelijkertijd ontstressen.’’

Vanwege-ontwikkelen
IVN Overijssel is samen met den Provincie Overijssel betrokken onder ie project; zij hebben den pilot mogelijk vervaardigd. ‘’Den pilot ter Overijssel wasgoed leerzaam plusteken bracht enkele verbeterpunten zoals voren’’, vertelt Vrielink. ‘’Hier gaan wij samen met den actieve jongeren mee aan den slag. Zowel willen wij samen met studenten gaan door-ontwikkelen.’’ Ie ministerie van Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn plusteken Sport heeft ter 2021 priv wegens Samen Blokje Omdenken geldelijk te ondersteunen wegens zo den impact voorts te vergroten. Tijdelijk wordt er gewerkt aan ene app, wegens optimaal aan te sluiten onder den leefwereld van jongeren.

Meespelen?
Jongeren zijn immer welkom wegens zichzelf aan te sluiten onder Samen Blokje Omdenken, benadrukt Vrielink. Plus zowel andere partijen diegene graag mee willen promoten of zichzelf aan willen sluiten, kunnen zichzelf veiligheidsfunctionaris onder den organisatie.

Kijk hier voor meer informatie over Samen Blokje Omdenken.

Rivierbron: groenbezig.nl

Dit bulletin is 17 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail