Den rietjes wordt zacht wanneer er op gesabbeld wordt. Hierdoor kunnen porties van ie papier losraken plus vormt eentje papieren prop diegene noch makkelijk ingeslikt schenkkan wordt. Den NVWA roept ouders plus verzorgers op zich te melden met soortgelijke ervaringen, zodat er eentje huis beeld van den risico’s schenkkan wordt vervaardigd.

Verbod op plastic wegwerpartikelen

Sinds 3 juli 2021 geldt ter den Europese Unie eentje verbod op plastic wegwerpartikelen zoals rietjes, couvert, borden, wattenstaafjes plus ballonstokjes. Bedrijven liefhebben zichzelf hier aan plus hebben onder andere papieren rietjes ingezet indien alternatief. Ter den afgelopen maanden ontving den NVWA ter totaal 3 meldingen van verstikkingsgevaar doorheen papieren rietjes.

Rietjes onder toezicht permitteren usances

Den NVWA adviseert ouders plus verzorgers van jonge nageslacht wegens vrolijk te zijn honingbij ie gewoonte van papieren rietjes. Ie raad is wegens nageslacht van 0 totdat 3 schooljaar oud eenzaam papieren rietjes onder toezicht te permitteren usances wegens verstikkingsgevaar te voorkomen.

Om: Nationale Zorggids