Jeugdzorgmedewerkers ter intact Nederland leggen op dinsdag 15 maart voordat ene tijdsperiode van 24 uur ie werkgelegenheid neer mits ie kabinetkast noch uitwendig 14 sprokkelmaand tegemoetkomt aan den vereisen van vakcentrale FNV. Eén van den vereisen is ie schrappen van den voorgestelde bezuinigingen op den jeugdzorg. Ene geschreven met dit teken is vanwege den vakcentrale aan premier Rutte, zorgminister Kuipers plusteken staatssecretaris Maarten van Ooijen van Jeugdzorg plusteken Preventie gestuurd. Dit meldt FNV. 

Ie zullen den tweede keer ter den 120-jarige geschiedenis van den jeugdzorg zijn dat medewerkers 24 uur lang ie werkgelegenheid wegleggen. Den eerste keer, ter 2019, worden er gestreden voordat meer poen voordat ie oplossen van enorme tekorten. Ditmaal dreigen den werknemers den straat op te gaan, omdat er onder meer ene kostenverlaging van ene half miljard euro is aangekondigd.

Sector loopt wezenloos

Uit den FNV Zorg & Welzijn-barometer bleek voordien dat 56 procent van den medewerkers ter den jeugdzorg ie afgelopen anderhalf klas ene collega zagen vertrekken. Ter geen enkele andere sector binnenshuis Zorg & Welzijn is dat percentage zo schel. Met name hoge werkdruk, slechte werk-privébalans plusteken onvoldoende traktement waren daarheen den oorzaak van, zo blijkt uit ie research. Wachtlijsten ter den jeugdzorg zijn terwijl opgelopen totdat recordhoogte. Koters wachten modaal wijd tien maanden op schoonmaakster, zo bleek recent uit research ter opdracht van stichting ie Vergeten Kleintje.

Poen oormerken voordat jeugdzorg

FNV wil daarom zowel dat poen dat ie Rijk welnu heeft uitgetrokken voordat jeugdzorg geoormerkt wordt plusteken feitelijk gaat zoals essentiële zaken zoals ie tegengaan van werkdruk, regelingen voordat medewerkers wegens gezondheidsbevorderend ie pensioen te halen, ene huis traktement plusteken andere verbeteringen van arbeidsvoorwaarden. FNV-bestuurder Maaike van der Korenaar: “Nu kunnen gemeenten zelf defini hoe zij ie beschikbare Rijksgeld wedden. Plus dan blijkt dat zij ie voordat allerlei waar willen gewoontes, maar noch voordat ie versterken van den Jeugdzorg. Zo los jou natuurlijk geen problemen op.” Zowel wil FNV dat zij plusteken haar leden ene formele rol krijgen te den hervorming van den jeugdzorg.

Daad ter Greneboom Liguster

Den mogelijke werkonderbreking valt samen met den voordien aangekondigde demonstratie voordat betere jeugdzorg. Volgens den vakbonden staan duizenden mensen uit den jeugdzorg plusteken medestanders klaar wegens op 15 maart aktie te voeren ter Greneboom Liguster.

Wegens: Nationale Zorggids