Jeugdzorgmedewerkers ter intact Nederland leggen op dinsdag 15 maart voordat ene tijdsperiode van 24 uur ie werkgelegenheid neer mits ie regering noch uitwendig 14 schrikkelmaand tegemoetkomt aan den verlangen van werknemersorganisatie FNV. Eén van den verlangen is ie schrappen van den voorgestelde bezuinigingen op den jeugdzorg. Eentje geschreven met dit signaal is onderbrak den werknemersorganisatie aan premier Mark Rutte, zorgminister Ernst Kuipers plusteken staatssecretaris Maarten van Ooijen  gestuurd.

Ie zullen den tweede keer ter den 120-jarige geschiedenis van den jeugdzorg zijn dat medewerkers 24 uur lang ie werkgelegenheid wegleggen, aldus FNV. Den eerste keer, ter 2019, worden er gestreden voordat meer strafbaar voordat ie oplossen van enorme tekorten. Ditmaal dreigen den werknemers den straat op te gaan, omdat er onder meer ene kostenverlaging van ene half miljard euro is aangekondigd.

Bezuinigen

“Ie zegt alles dat wij ene twee schooljaar geleden zoals dit zware middel moesten wegkapen wegens iets aan den opgelopen tekorten te uitvoeren plusteken dat wij mogelijk weer willen werkstaking”, FNV-bestuurder Jeugdzorg Maaike van der Korenaar. “Ditmaal omdat ie regering nota bene wéér wil korten. Maar korten zonder project, onderbrak onder meer ene inherent bijdrage ter te voeren, is watten onzerzijds betreft volkomen onverantwoord. Jeugdzorg ter Nederland staat ofschoon kolossaal onder druk plusteken heeft kloppend behoefte aan investeringen met visie.”

Lees zowel: Hervorming van den jeugdzorg ter diepe impasse