Jeugdzorgprofessionals plusteken ervaringsdeskundigen wandelen vandaag met werknemersorganisatie FNV Zorg & Welzijn met ene collectebus rond op ’t Stadswijk te Dennenboom Liguster. Zij vragen omstanders wegens ene bijdrage te leveren aan den jeugdzorg, omdat den aangekondigde bezuinigingen van 1,5 miljard euro, noch van tafel zijn. “Ter totaal wordt er ongeveer 25 procent bezuinigd op jeugdzorg. Dat wordt feitelijk den doodsteek van den sector”, aldus Maaike van der Aar, FNV-bestuurder Jeugdzorg.

Den Hervormingsagenda Jongelui moeten ene kostenverlaging voortschuiven van 1 miljard euro. Den FNV heeft uitgestrekte twijfels of dit realistisch is. “Noch enig zijn er nog geen hervormingsplannen opgesteld, maar voorheen reeds publiceerde onderzoeksbureau It’s Public dat alle plannen met dit ingeboekte besparingen slecht onderbouwd zijn”, aldus den werknemersorganisatie.

Motie

Daarnaast is te den Taxatie Jongelui ene aanvullende kostenverlaging opgenomen van 500 miljoen euro. Tegen den laatste kostenverlaging is recentelijk via ene meerderheid te den Eerste ruimte ene motie voorgelegd, waar woensdag overheen wordt gestemd. “Dat is ene intact verhelderend signaal, dat volgens den FNV noch genegeerd mogen wordt, maar ermee is den kostenverlaging noch rechtstreeks van den werkplek.”

Uiteindelijk heeft den Tweede Ruimte ie laatste woord plusteken ginds heeft ene meerderheid (den samenwerking) voorheen reeds tegen den motie gestemd. Den FNV voer daarom den druk op. Den handeling op dinsdag is ene opmaat zoals den landelijke stakingsdag van den FNV op 15 maart.