Jeugdzorgmedewerkers te intact Nederland staking op 15 maart, uitgezonderd ie regering uitwendig 14 sprokkelmaand tegemoetkomt aan hun opeisen. Dat meldt vakvereniging FNV. Den besparing van wijd 500 miljoen euro terugdraaien is eentje van diegene opeisen.

Plaatje Fotolia

FNV-bestuurder Jeugdzorg Maaike van der Korenaar: ‘Ie zegt alles dat wij eentje twee klas geleden zoals dit zware middel moesten pikken wegens iets aan den opgelopen tekorten te verrichten. Korten zonder project, wegens onder meer eentje inherent bijdrage te te voeren, is watten onzerzijds betreft volkomen onverantwoord. Jeugdzorg te Nederland staat alhoewel gigantisch onder druk plusteken heeft zo behoefte aan investeringen met visie.’

Hoge werkdruk te den jeugdzorg

Meer dan den tweede van den jeugdzorgmedewerkers (56%) zag ie afgelopen anderhalf klas eentje collega vertrekken, blijkt uit den FNV Zorg & Welzijn-barometer. ‘Te geen enkele andere sector hierbinnen Zorg & Welzijn is dat percentage zo hooggelegen. Met name hoge werkdruk, slechte werk-privé balans plusteken onvoldoende wedde waren daarheen den oorzaak van, zo blijkt uit ie research. Wachtlijsten te den jeugdzorg zijn terwijl opgelopen totdat recordhoogte.’ Kinderen in de jeugdzorg wachten gemiddeld ruim tien maanden op hulp, blijkt uit onderzoek van stichting het Vergeten Kind.

‘Poen oormerken’

Van der Korenaar: ‘FNV wil dat poen dat ie Rijk welnu heeft uitgetrokken voordat Jeugdzorg geoormerkt wordt plusteken werkelijk gaat zoals essentiële zaken zoals ie tegengaan van werkdruk, regelingen voordat medewerkers wegens gezondheidsbevorderend ie pensioen te halen, eentje huis wedde plusteken andere verbeteringen van arbeidsvoorwaarden. Nu kunnen gemeenten zelf defini hoe zij ie beschikbare Rijksgeld wedden. Plus dan blijkt dat zij ie voordat allerlei waar willen gewoontes, maar noch voordat ie versterken van den Jeugdzorg. Zo los jij natuurlijk geen problemen op.’ Zowel wil FNV dat zij plusteken haar leden eentje formele rol krijgen via den hervorming van den jeugdzorg.

De mogelijke staking op 15 maart moet onderdeel zijn van een bredere demonstratie voor betere jeugdzorg.