Ie zullen den tweede keer ter den 120-jarige geschiedenis van den jeugdzorg zijn dat medewerkers 24 uur lang ie werkgelegenheid wegleggen

Jeugdzorgmedewerkers ter intact Nederland leggen op dinsdag 15 maart voordat eentje tijdsperiode van 24 uur ie werkgelegenheid neer indien ie regering noch uitwendig 14 sprokkelmaand tegemoetkomt aan den opeisen van werknemersorganisatie FNV. Eén van den opeisen is ie schrappen van den voorgestelde bezuinigingen op den jeugdzorg. Ene epistel met dit signaal is voort den werknemersorganisatie aan premier Rutte, zorgminister Kuipers plusteken staatssecretaris Van Ooijen (Jeugdzorg) gestuurd.

Ie zullen den tweede keer ter den 120-jarige geschiedenis van den jeugdzorg zijn dat medewerkers 24 uur lang ie werkgelegenheid wegleggen. Den eerste keer, ter 2019, worden er gestreden voordat meer poen voordat ie oplossen van enorme tekorten. Ditmaal dreigen den werknemers den straat op te gaan, omdat er onder meer eentje kostenverlaging van eentje half miljard euro is aangekondigd.

Korten
FNV-bestuurder Jeugdzorg Maaike van der Korenaar: ‘Ie zegt alles dat wij eentje twee schooljaar geleden zoals dit zware middel moesten wegkapen wegens iets aan den opgelopen tekorten te verrichten plusteken dat wij mogelijk weer willen staking. Ditmaal omdat ie regering nota bene wéér wil inkorten. Maar inkorten zonder project, voort onder meer eentje inherent bijdrage ter te voeren, is watten onzerzijds betreft volkomen onverantwoord. Jeugdzorg ter Nederland staat nu reuze onder druk plusteken heeft precies behoefte aan investeringen met visie.’

Sector loopt wezenloos
Uit den FNV Zorg & Welzijn-barometer bleek voordien dat 56 procent van den medewerkers ter den jeugdzorg ie afgelopen anderhalf schooljaar eentje collega zagen vertrekken. Te geen enkele andere sector in Zorg & Welzijn is dat percentage zo hooggelegen. Met name hoge werkdruk, slechte werk-privé balans plusteken onvoldoende traktement waren ginds den oorzaak van, zo blijkt uit ie research. Wachtlijsten ter den jeugdzorg zijn terwijl opgelopen totdat recordhoogte. Nageslacht wachten modaal weids tien maanden op schoonmaakster, zo bleek recent uit research ter opdracht van stichting ie Vergeten Kleuter.

Strafbaar oormerken voordat jeugdzorg
FNV wil daarom zowel dat poen dat ie Rijk welnu heeft uitgetrokken voordat Jeugdzorg geoormerkt wordt plusteken heus gaat zoals essentiële zaken zoals ie tegengaan van werkdruk, regelingen voordat medewerkers wegens gezondheidsbevorderend ie pensioen te halen, eentje huis traktement plusteken andere verbeteringen van arbeidsvoorwaarden. Van der Korenaar: ‘Nu kunnen gemeenten zelf defini hoe zij ie beschikbare Rijksgeld wedden. Plus dan blijkt dat zij ie voordat allerlei goedje willen tradities, maar noch voordat ie versterken van den Jeugdzorg. Zo los jou natuurlijk geen problemen op.’ Zowel wil FNV dat zij plusteken haar leden eentje formele rol krijgen tijdens den hervorming van den jeugdzorg.

Handeling ter Greneboom Heg
Den mogelijke werkonderbreking valt samen met den voordien aangekondigde demonstratie voordat betere jeugdzorg. Van der Korenaar: ‘Duizenden mensen uit den jeugdzorg plusteken medestanders voeren 15 maart ter Greneboom Heg massaal, zij aan zij, daad voordat eentje betere jeugdzorg. Ie is hartverwarmend wegens te zien hoeveel mensen, uit alle liggen van den populatie, zichzelf nu tijdens onzerzijds hebben ingeschreven. Er komt eentje ogenblik dat Greneboom Heg onzerzijds noch langer schenkkan negeren.’

 


Aanvullende informatie …

Raadpleeg den waterbron plusteken/of aanbieder voordat meer kennisoverdracht overheen dit manifest. Nieuwsbericht schenkkan veranderen, onjuistheden of onjuistheden omvatten. Lees zowel onze disclaimer plusteken rapporteer a.u.b. berichten, reacties plusteken/of beeld diegene ingaan tegen onze voorwaarden.

Klik op den onderstaande tags voordat relevante berichten, indien cadeau …

Naam schrijver plusteken/of herschrijven voort: FNV Zorg & Welzijn
Fotograaf of fotobureau: : INGImages
Put tijdens dit wetsartikel: : FNV Zorg & Welzijn
Watten is den URL tijdens dit waterbron?: https://www.fnv.nl/nieuwsbericht/sectornieuws/zorg-welzijn/2022/02/jeugdzorgwerkers-staken-24-uur-als-kabinet-eisen-n
Originele waardigheidstitel: Jeugdzorgwerkers staking 24 uur indien regering opeisen negeert
Doelgroep: Zorgprofessionals, Beleidsmakers
Datum: 2022-02-09