Ie research met den slimme stuc begon staart 2019 met destijds 30 patiënten. Projectleider plus promovendus Leenen wil diverse vragen beantwoorden: hoe vermag continue monitoring van vitale waarden met den slimme stuc ter den verpleger praktijk toegepast wordt; zorgt den slimme technologie voordat betere patiëntenzorg?

Slimme stuc voordat risicopatiënten

Den slimme stuc is vooral bedoeld voordat patiënten diegene tijdens eentje ziekenhuisopname meer risico stevenen op eentje probleem, denken bijvoorbeeld aan naadlekkage na eentje darmoperatie. Den stuc meet voortdurend den polsslag plus ademtocht van den patiënten, waar metingen nu – enkele malen vanaf dag handmatig gedaan wordt.

“Wij uittesten den stuc nu uit op den verpleegafdeling Chirurgie, Inwonende plus Maag- darm- plus leverchirurgie”, vertelt Leenen. “Den bedoeling is dat straks Longgeneeskunde zowel mee gaat doet. Omdat den pleisters voortdurend meten, kun jouw hopelijk sneller afwijkende trends zien ter den metingen. Ter eentje veel casussen konden wij dat ja plus is ie regelgeving voordat dit patiënt veranderd.”

Trendveranderingen overbrengen

Verpleegkundigen willen volgens Leenen leren dit trendveranderingen te zien plus te overbrengen. Ene van kip is Lisa Korterink, verpleger op den eenheid Inwonende plus indien key user ie eerste aanspreekpunt voordat vragen overheen den slimme stuc. Iedere verpleger diegene werkt op eentje eenheid waar den stuc ter den praktijk wordt uitgetest, heeft eentje e-learning gevolgd. Voordat vragen kunnen zij terecht erop den key users van den eenheid.

“Tijdens eentje voorkomendheid loeren wij twee keer zoals den trends plus schrijven wij ie op indien iets opvalt plus opbellen indien nodig eentje medicus”, aldus Korterink. “Daarnaast doet wij zowel nog den handmatige metingen, maar dat vind ik noch hevig. Zo lang wij met den stuc nog noch alles kunnen meten plus ie research nog loopt, hoort dat er gewoon erop. Ik vind den slimme stuc eentje mooie stap zoals den toekomst. Zeker indien wij straks meer parameters voortdurend ter den gaten kunnen liefhebben.”

Korterink benadrukt dat ie bekijken plus overbrengen van den trends iets is dat den verpleegkundigen zichzelf nog ten dele inherent willen maken. “Want waarom is den polsslag opeens hoger plus den ademtocht sneller? Misschien staat den slimme stuc overheen eentje veel klas welnu op ie lesprogramma van den verpleger opleidingen. Patiënten zijn ter elk geval geestdriftig, zij geven aan dat zij zichzelf veiliger voelen omdat zij voortdurend bewaakt wordt.”

Inzet voordat thuismonitoring

Leenen stelt dat den inzet van den slimme stuc voordat thuismonitoring eentje subonderdeel wordt van ie research. “Den vraag is dan watten voordat meerwaarde heeft ie wegens voortdurend den vitale waarden te meten? Plus watten is er voorts nodig wegens den patiënt thuis te kunnen volgen? Denken bijvoorbeeld aan eentje verpleger of medicus diegene beeldbelt met den patiënt. Den techniek is steevast maar eentje onderdeel van eentje zorgpad voordat den patiënt.”

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plus meld u snel aan.