Tjaden vorsen den ‘resourcegroepenmethode’. Dit trant maakt belangrijke mensen uit den sociale omstreken van cliënten onderdeel van den treatment. Uit ie promotieonderzoek blijkt dat dit leidt totdat eentje substantiële vooruitgang van den zorg voordat mensen met eentje EPA, zodat zij huis ondersteund wordt te ie opbouwen van eentje veelzeggend leven plusteken participatie aan den vennootschap.

Herstelling

Tjaden: “Erop den RG-methode wordt professionals onderdeel van den sociale omstreken van hun cliënt. Omdat zij hun naasten, gewoonten plusteken gewoontes meemaken, kunnen zij den waarden, dromen, plannen plusteken behoeften van cliënten onvervalst leren weten plusteken huis vatten. Uit ie research blijkt dat ie implementeren van den resourcegroepen leidt totdat ie meer geoefend van houvast (empowerment), verbeterde kwaliteit van leven, minder beperkingen te ie dagelijks werken plusteken meer subjectief herstelling, vergelijken met den gebruikelijke zorg.”

Research

Tjaden promoveerde tijdens Tranzo, Tilburg University plusteken tijdens ie Trimbos-instituut. Zij vorsen twintig multidisciplinaire teams, gestructureerd op ambulante zorg voordat mensen met eentje EPA, binnenshuis negen ggz-instellingen verstrooid ingevolge Nederland. Te alle teams werden hulpverleners getraind wegens den RG-methode toe te voetstappen. Tjaden verdedigt haar proefschrift, getiteld Better together: On meaning, effectiveness and costs of resource groups for people with severe mental illness, op vrijdag 4 sprokkelmaand wegens 13.30 uur aan Tilburg University. Promotoren zijn Hans Kroon plusteken Niels Mulder, copromotor is Wouter greneboom Nederlander.