Den invoering van ie woonplaatsbeginsel zeker woon op 1 januari 2023 is noch meer realiseerbaar. Om den lange loop van den kabinetsformatie kon ie wetsvoorstel noch op tijdstip voorgelegd wordt. Met ie woonplaatsbeginsel wordt geregeld dat alle gemeenten voortaan verantwoordelijk zijn voordat zeker woon voordat den inherent inwoners. Dit meldt Rijksoverheid. 

Ongeacht ie noch tijdig indienen van ie wetvoorstel, zijn er eentje tal aandachtspunten diegene uitgewerkt willen wordt, ter samenhang met ie raadgeving van den Raad van State overheen ie woonplaatsbeginsel. Ie Rijk, gemeenten plusteken andere partijen gaan hierover ter overleg. Hierna wordt bezien ter hoeverre bijstelling nodig is van den maatregelen ter ie kader van den transitie zoals zeker thuis plusteken watten den resultaten zijn voordat ie tijdpad.

Ie regelgeving van Rijk plusteken gemeenten is plusteken blijft gestructureerd op den geleidelijk transitie van zeker woon zoals zeker thuis. Den visie van den Provisie Toekomst zeker woon is daarbij leidend. Mensen met psychische problemen willen zoveel mogelijk thuis of ter den inherent woonplaats kunnen blijven woon met ambulante support. Op 1 januari 2022 is gestart met den doordecentralisatie  van zeker woon. Ter dat kader wasgoed ie streven wegens vanaf 1 januari 2023 eentje woonplaatsbeginsel voordat zeker woon plusteken eentje ermee samenhangend verfrissend geldelijk verdeelmodel ter te voeren.

Om: Nationale Zorggids