Den tussenkomst Sprekende Handen is ontwikkeld hierbinnen Cordaan. Recentelijk is dit tussenkomst doorheen den erkenningscommissie van Vilans gerenommeerd mits ‘was onderbouwd’. Dat betekent dat ie ter ieder geval voldoende uitgang is dat den tussenkomst werkt. Plusteken dat ie zowel (ten dele) bewezen schenkkan wordt doorheen research. Tussentijds is den tussenkomst  opgenomen ter den Databank Interventies

Beetgrijpen verlatenheid is doorslaggevend 

Dit is doorslaggevend, want Sprekende Handen helpt erop ie verminderen van gevoelens van verlatenheid onder ouderen met dementie. Verlatenheid schenkkan weer leiden totdat gevoelens van onveiligheid plusteken ie uiten van onbegrepen rijrichting. Daarnaast schenkkan ie ervoor zorgen dat mensen met dementie beperkter hun emoties voordoen. Doorheen iets te uitrichten aan verlatenheid, pak jou dus zowel andere problemen aan.

Levensverhalen plusteken liederen 

Den tussenkomst Sprekende Handen wordt verricht ter bijvoorbeeld verpleeghuizen. Eentje muziektherapeut plusteken ene intern verzorger wegbrengen den menigte. Ter den samenkomsten wordt bewoners uitgenodigd hun levensverhalen te porties plusteken zingen zij bijpassende liederen. Floor: ‘Ie mooie van dit groepen is dat zij zowel geschikt zijn voordat mensen diegene weinig interactie hebben met anderen. Ik zie dat zij erop zo’n menigte weliswaar contact kunnen vinden. Dat merknaam jou aan ene glimlach, geneurie of ie meetikken van hun vingers.’

Zowel voetlicht voordat verdriet

Somwijlen hebben wij zowel voetlicht voordat zwaardere vertellen zoals ziekte.

Floor: ‘Watten ik intact prettig vind, is dat Sprekende Handen met thema’s werkt. Bijvoorbeeld “zoals den markt gaan”, vriendschap, ie Koningshuis of dierendag. Den intern verzorger kijkt dan zoals welke vragen daarbij schreden. Ik zoek dan den opzoeken erop. Somwijlen hebben wij zowel voetlicht voordat zwaardere vertellen zoals ziekte. Wij vinden ie doorslaggevend dat er zowel ruimte is voordat verdriet. Voordat mensen is ie doorslaggevend wegens ter zo’n intu gerenommeerd te wordt. Inclusief reeds ie waarheid dat jou wordt waargenomen plusteken dat jou er mogen zijn zoals jou bent, helpt reeds veel.’

Gaat jouw organisatie zowel met Sprekende Handen aan den slag?

Dan is ie snugger wegens mits zorgmedewerker zowel mee te uitrichten met den menigte. Hiervoor schenken Floor jou den volgende tips: 

  • Betrek zoveel mogelijk bewoners erop den menigte. Maar vraag welnu van tevoren of mensen willen meespelen. Somwijlen zeggen mensen ‘nee’. Diegene mensen kunnen ie dan alsnog van ene afstandje geoefend mits zij aan ene tafeltje zitten verderop. Somwijlen schenkkan iemand doorheen ie te geoefend schrede feitelijk was ja of nee zeggen. 
  • Meespelen is doorslaggevend. Mensen zingen makkelijker mee mits jij zowel meezingt. Jij hoeft hiervoor feitelijk geen perfecte zanger te zijn. 
  • Schrijf watten jou hoort plusteken ziet op ter ie ondersteuningsplan. Bijvoorbeeld mits jou iets opmerkt watten jou nog noch wist van ene huisbewoner. Vraag hiervoor welnu toestemming van den huisbewoner.

Praten overheen oude liefdes

Ie mooie van Sprekende Handen is dat jou mensen op ene andere methode leert kennis. Floor: ‘Den liedjes maken veel vertellen los. Ik zat ene keer erop ene menigte dames. Diegene vertelden mekaar overheen hun oude liefdes. Hoe ene bewoonster bijvoorbeeld vroeger op schoolgebouw steevast afsprak met ene werpen achter ie stalling. Dan realiseer jou jou opeens: zij zijn zowel uiteindelijk welp geweest. Dat zijn den waar diegene ontzettend wieg zijn. Diegene bespreek jou verschillend noch. Bewoners gaan dit namelijk noch zonder verontschuldiging zomaar aan iemand zei.’ 

Veel voldoening

Ie schenken veel voldoening dat jou samen vertellen kunt porties plusteken mekaar zo schenkkan leren kennis.

Voordeel is voorts dat bewoners mekaar zowel zo op ene andere methode kennis. Maar er zijn nog meer goede gevolgen. Floor: ‘Ik vind ie zowel leuk wegens Sprekende Handen te geven. Ie schenken veel voldoening dat jou samen vertellen kunt porties plusteken mekaar zo schenkkan leren kennis. Op sommige locaties sluiten zowel zorgmedewerkers aan erop den menigte. Zo leer ik diegene medewerkers zowel was kennis plusteken zij mij zowel. Plusteken zij leren zowel weer nieuwe waar overheen bewoners. ‘

Eentje tussenkomst aanmelden of bekijken ter den database 

Sprekende Handen is ene erkende tussenkomst. Heb jij zowel ene tussenkomst diegene was werkt plusteken zullen jou willen dat meer mensen daarginds gewoonte van maken? Laat jouw tussenkomst dan zowel erkennen plusteken opvangen ter den Databank Interventies.