Sinds juli 2021 leidt Richard den Welp erop Nictiz ie ontwikkeltraject voordat den gegevensuitwisseling plus informatievoorziening overheen vaccinaties. Ie betreft twee onderwerpen. Enerzijds den ontwikkeling van eentje toekomstbestendige informatiestandaard Vaccinatie-Immunisatie voordat alle partijen binnenshuis den vaccinatieketen. Daarentegen eentje MedMij-gegevensdienst: eentje engageren voordat landbewoners diegene vaccinatiegegevens zichtbaar maakt te hun PGO.

Uiteenlopende belangen, willen

Den Welp: “Ter juli 2021 vertrok eentje sneltrein op dit traject. Misschien vraag jou jou ge: waarom waarna schrede? Den belangrijkste reden daarvoor is dat alle stakeholders andere belangen plus willen hadden. Den wereld van vaccinaties is ingewikkeld. Er existentie verschillende soorten vaccinaties plus diverse uitvoerders diegene registreren te uiteenlopende informatiesystemen.”

Ie is volgens Den Welp nodig dat eentje huisarts, eentje bedrijfsarts plus diegene diegene reizigersvaccinaties uitvoert op eenzelfde wijze kennisgeving vastleggen te zijn of haar systeem. Daarnaast moeten kennisgeving op eenzelfde wijze overheen den streep gaan. Dan vermag den ontvangende zijde dit kennisgeving keurig vatten plus overbrengen. “Overheen diegene inhoud, taal plus techniek is overeenstemming nodig voordat jou zo kunt registreren plus uitwisselen. Uiteindelijk gaat ie wegens inzicht te wie wanneer welke soort vaccinatie(s) heeft gekregen.”

Eentje vaccinatiestandaard maakt ie mogelijk afspraken te maken overheen ie veranderingsproces: hoe wisselen partijen relatief eenvoudige kennisgeving overheen vaccineren met jawel uit? Via zo’n informatiestandaard kunnen zorgverleners uiteindelijk registreren plus uitwisselen te welke mate iemand risicoloos is.

Informatiestandaard voldoet aan behoefte

Met dit kwartaal beschikbaar komende informatiestandaard Vaccinatie – Immunisatie stelt Nictiz dan zowel te volstaan aan eentje omvangrijke, actuele behoefte. Zorgverleners kunnen dit standaard tradities zodra dit vacant komt. Landbewoners kunnen hun vaccinatiegegevens raadplegen zodra den gegevensdienst is gerealiseerd.

Den Welp hierover: “Wij uitbouwen tegelijkertijd den informatiestandaard plus den gegevensdienst. Wegens den ontwikkelsnelheid vast te vasthouden, hebben wij ervoor gekozen den informatiestandaard vantevoren op te leveren voordat schattig ie uitwisselen van den COVID-19-vaccinatiegegevens. Uitbreidingen daarop zijn daarna gefaseerd mogelijk.”

Beschikking via PGO

Marcel Heldoorn, manager digitale zorg erop Patiëntenfederatie Nederland, plus voorzitter van den stuurgroep informatiestandaard Vaccinatie-Immunisatie benadrukt hoe important den Patiëntenfederatie ie vindt dat mensen voorschrijven overheen relevante gezondheidsgegevens. “Daarheen horen vaccinatiegegevens erop. Denken aan eentje acute situatie na eentje val op straat of na eentje ongeluk. Dan ontvang jou den vraag: Ben jou gevaccineerd tegen tetanus plus zo ja, wanneer? Dan is ie handig indien jou via jou mobiele telefoontoestel toegang hebt totdat jou PGO waarin jou dit soort gegevens terugvindt.”

Lees ie volledige wetsartikel overheen den Informatiestandaard Vaccinatie-Immunisatie te editie 1 van ICT&health, diegene vanaf 17 schrikkelmaand verschijnt.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plus meld u snel aan.