Tijdens ie Skipr-congres Gastvrij leiderschap te den zorg, dat op 10 sprokkelmaand plaatsvond te Utrecht, presenteerde Bouwinvest eentje bovenmatig woonconcept voordat 60-plussers: Mylivy. Met hostesses plusteken eentje digitaal toneel creëren zij ‘eentje kerks woonomgeving waar ie was verwijlen is plusteken mensen zoals jawel terugkijken indien ie even watten minder gaat’. Ter ie wooncomplex LIFE te den Amsterdamse Houthaven wordt dit concept sinds najaar 2020 succesvol ingevoerd, zo zei Erwin Drenth, Director Dutch Healthcare Investments honingbij Bouwinvest, plusteken Marian Euverman, oprichter van Mylivy.

Jawel

“Den strikte scheiding tussen intra- plusteken extramurale zorg is verdwenen”, zo constateert Drenth. “Woonvormen vloeien te jawel overheen, van reguliere woningen met watten services totdat volledige zorg te eentje verpleegtehuis plusteken alle stappen diegene daarheen tussenin zitten. Bouwinvest moedigt dit ontwikkeling aan. Ie idee is dat mensen huis op jawel kunnen terugvallen, zolang ie nog schenkkan, dan dat ze eentje beroep willen verrichten op formele zorg.”

Voordat ie zorgvastgoedfonds wasgoed ie den reden wegens voordat den ontwikkeling van LIFE – met 59 zorgappartementen, 39 sociale huurappartementen, 48 verpleeghuisplekken van Cordaan voordat mensen met dementie plusteken haastigheid mille vierkante peettante aan voorzieningen zoals huisartsenpraktijken, eentje apotheek, fysiotherapie, thuiszorg, naschoolse opvang plusteken wijkvoorzieningen – den samenwerkingsverband te zoeken met Mylivy. Gedurende wijze van pilot worden eentje combinatie van trio hostesses plusteken eentje digitaal toneel ingezet wegens ie leven comfortabeler plusteken leuker te maken voordat den doelgroep 60-plus.

Community

Eentje van den initiatiefnemers plusteken ontwikkelaars van Mylivy is Marian Euverman. Ze begon ermee uit persoonlijke inspiratie. “Mijn moeder kreeg Parkinson plusteken indien geslacht stonden we voordat den vraag: hoe gaan we dit organiseren? We signaleerden dat senioren behoefte hadden aan trio waar: mensen ontmoeten plusteken huwelijk leren kennis, activiteiten met jawel ontplooien plusteken eentje relatie opbouwen voordat mensen wegens schoonmaakster riskeren te vragen.”

Diegene wijsbegeerte liet zichzelf was vertalen zoals ie leven te LIFE. Den enthousiaste hostesses zijn den spil te den community, zij zoeken gezamenlijke interesses van den bewoners plusteken leggen den dwarsverbanden. Alle bewoners wordt gevraagd waar ze behoefte aan hebben, maar uitgerekend zowel watten ze te bieden hebben. Plusteken dat werkt. Passende activiteiten wordt gefaciliteerd te ie pand of te den omtrek. “Den bewoners hebben ie instinct dat ze waargenomen wordt. Ze zijn gelukkiger, hebben meer energie plusteken terughouden zo hun vitaliteit.” Plusteken indien diegene vitaliteit minder wordt, dan is er den informele menigte wegens hun op te vangen, is er mantelzorg of er schenkkan eentje beroep gedaan wordt op den formele zorg diegene te ie pand afwezig is of er zonder. Gedurende voorliefde te diegene volgorde.  

Vreemde eend

Met ie woonzorgconcept van Mylivy kiest Bouwinvest er bewust voordat wegens meer te investeren dan uitsluitend stenen – mooie stenen trouwens: den bouwkunde van LIFE sluit aan honingbij diegene van den Amsterdamse Schoolgebouw uit start vorige eeuw. “Wij huren Mylivy te”, legt Erwin Drenth uit. “Den kosten voordat ie community-concept wordt voordat 30 procent gedekt wegens den servicekosten diegene den bewoners vereffenen plusteken 70 procent vereffenen we zelf. Wij zien dat indien maatschappelijke investering.” Diegene is er den oorzaak van dat Drenth plusteken Euverman zichzelf eentje ietsje eentje vreemde eend te den wak voelen op ie zorgcongres, zo zei ze lachend. “Ie is uitgerekend onze bedoeling wegens mensen zo lang mogelijk uit den zorg te vasthouden.”