‘Resilience’ betekent veerkracht, eentje fundamenteel factor wegens ouderen langer thuis te kunnen toestaan woon. Dat vindt zowel Lisa Abdel Alim diegene namens Vilans betrokken is tijdens ie research: ‘Om te trainen op ie streek van gebaar, ja leegeten, sociale contacten plus ie trainen van ie memorie, schenkkan dit veerkracht wordt versterkt. Zo kunnen ouderen hun gezondheid zelf managen. Daarnaast kunnen zij onderbrak eentje verandering te leefstijl hun geheugenproblematiek beetgrijpen plus verergering hiervan uitstellen of voorkomen.’ 

Gebruiksvriendelijke tablet 

‘Ie research plus ie uitbouwen van ie podium doet Vilans te samenwerkingsverband met eentje zorgorganisatie plus eentje productontwikkelaar. Zo heeft Compaan eentje gebruiksvriendelijke tablet voordat ouderen ontwikkeld waar dan eentje app op situeren schenkkan wordt. Careyn zorgt voordat den uitrusting expertise.’ 

Dagbesteding 

 ‘Voetlicht voordat welzijn is daarnaast eentje belangrijke factor indien ie gaat wegens veerkracht,’ vertelt Regina Strijder diegene namens Careyn betrokken is. ‘Ginds hebben wij dan zowel eentje breedgeschouderd aanbod te. Zo kunnen thuiswonende ouderen zowel tijdens onzerzijds terecht voordat geïndiceerde dagbesteding.’ Zij is voorzichtig te ie declareren watten zij op ie podium graag terug zullen willen zien. ‘Want ie gaat precies wegens den behoeftes van den ouderen zelf, dat kun jij huis noch van tevoren gaan invulling.’

Noch onnodig thuis blijven 

Weliswaar heeft Strijder welnu ideeën overheen watten ie zullen kunnen schuiven. ‘Ie zullen smaakvol zijn indien eentje mantelzorger straks tijdens zijn vader overheen den vloer komt plus dan op den tablet ziet dat zijn vader bijvoorbeeld woensdag mee schenkkan exporteren aan ie zangkoor. Of dat den wijkverpleegkundige onderbrak beeldverbinding straks voeling opneemt met den oudere wegens aan te geven dat er wegens 11:00 uur weer medicatie moeten wordt ingenomen. Den cliënt hoeft dan noch onnodig thuis te blijven omdat den wijkverpleegkundige hiervoor langskomt.’

Behoeftes zijn hevig verschillend

Abdel Alim: ‘Met tien opspannen diegene bestaat uit mantelzorgers plus ouderen, zijn wij nou te gesprek. Watten gaat ja? Waar maken zij zichzelf zorgen overheen? Watten is voordat kip fundamenteel wegens zelf te kunnen blijven exporteren? Den behoeftes zijn hevig verschillend. Sommige ouderen willen noch geconfronteerd wordt met den spullen diegene minder ja gaan. Anderen zijn precies actief op zoek zoals methodes wegens hun gezondheid te verbeteren. Indien wij eentje ja beeld hebben van hun behoeftes op streek van gezondheid plus support, willen wij te co-creatie met den ouderen plus mantelzorgers ie podium gaan ontwerpen.’

Internationale samenwerkingsverband

Ie project voert Vilans zowel samen met Europese vrouwen uit. Abdel Alim: ‘Diegene internationale samenwerkingsverband levert veel op. Wij werken met vrouwen uit Italië, Zwitserland plus Canada. Zo maak jij zowel ja gewoonte van kennis. Zo heeft den ene partner veel verstand van ie ontwerpen plus uitbouwen van eentje podium plus den andere weer meer ervaring met ie exporteren van research op ie streek van lichte geheugenproblemen.’ 

Overheen AAL 

Resilien-T is eentje AAL-project, eentje tezamen financieringsprogramma waar 13 terechtkomen aan meespelen waaronder Spanje, Italië, Oostenrijk, Zwitserland, Noorwegen, Roemenië, Polen plus Slovenië. Samen uitbouwen dit terechtkomen projecten wegens tijdig te te spelen op den demografische ontwikkelingen, met name den veroudering. Doelwit van ie AAL-programma is ie uitbouwen én op den markt brengen van innovatieve, op ICT gebaseerde oplossingen voordat ouderen plus hun omtrek.

Meer kennisgeving