Ene stukje van ie immuunsysteem van actieve tachtigers lijkt op dat van twintigers, noch ie hele immuunsysteem. Dat zegt Liesbeth Preller, Kenniscentrum Sport & Bewegen. “Volgens Britse onderzoekers hebben ouderen diegene volop blijven bewegen ene veel huis immuunsysteem dan minder actieve leeftijdgenoten plus lijkt hun immuunsysteem zelfs op dat van ene 20-jarige. Dat laatste geldt voordat ene stukje van ie immuunsysteem, noch voordat alles watten den Britten onderzochten.”

Sterk immuunsysteem

Weliswaar is sport ontzettend bepalend op hoge ouderdom. “Den positieve resultaten van bewegen op ie immuunsysteem blijken uit veel meer onderzoeken. Dankzij dit resultaten verlaagt ie risico op chronische emoties, waaronder dat op verschillende soorten kanker. Daarnaast schenkkan bewegen zowaar zorgen dat ie immuunsysteem noch zo snel achteruit gaat erbij ie papa wordt.”

Reserve reden

Ie effect van bewegen op ie immuunsysteem is ene reserve reden wegens mensen te stimuleren meer te sporten plus bewegen. Zo’n 45 procent van den volwassenen plus 60 procent van den ouderen beweegt te weinig wegens ie inderdaad erbij te permitteren dragen aan ene goede gezondheid. Mensen zien tijdens dit coronapandemie mogelijk voorheen te dat ene gezonde leefstijl met meer bewegen loont. Ie is namelijk verstaanbaar dat vooral mensen met onderliggend lijden plus obesitas ene hoger risico hebben op ene ernstig ziekteverloop, plus dat bewegen bepalend is wegens ene stukje van den emoties te voorkomen. Ook permitteren den cijfers van den ziekenhuisopnames zien dat ouderen, zowel met vaccinaties, vaker opgenomen wordt. Ene slechter werkend immuunsysteem op hogere ouderdom plus ermee zowel beperkte dekking vanwege ie vaccin speelt daarbij ene rol.

Bewegen indien medicijn

“Veel van onzerzijds rijrichting, plus dus zowel van onzerzijds beweeggedrag, is noch verstandelijk. Ook weten veel mensen noch toereikend van den positieve resultaten van voldoende bewegen plus wordt dit kennis kip noch aangereikt. Meer wedden op bewegen plus ervoor zorgen dat bewegen den makkelijke plus logische preferentie wordt is daarom essentieel. Plattelands plus plaatselijk regelgeving schenkkan hieraan meebetalen, plus zowel bewegen te den zorg veel serieuzer nemen indien ‘medicijn’ helpt mee.”

Doorheen: Nationale Zorggids