Patiënten diegene met covid-19 ter ie ziekenhuis wordt opgenomen, zijn te verdelen ter drietal groepen op onderstel van hun immuunprofiel. Dat blijkt uit research onder leiding van hoogleraar Immunologie Peter Katsikis van ie Erasmus MC ter Rotterdam.

Eentje team van onderzoekers uit Erasmus MC, Griekenland, Spanje plus Italië analyseerde ie immuunsysteem van 138 covidpatiënten. Dit kwamen uit Nederland plus Spanje. Zij keken ter ie bloed zoals den presentie plus hoeveelheid ontstekingsremmende plus -stimulerende stoffen. Voorts keken zij zoals antistoffen tegen ie coronavirus zelf. Vervolgens pasten zij machine learning toe op dit immuun-metingen.

Immuunprofielen

Zo kwamen zij totdat drietal verschillende ‘immuunprofielen’, diegene op ie uur van ziekenhuisopname zinsverbanden met ie klinische verloop van covid-19. Katsikis: ‘Machine learning kon daarbij vaststellen welke patiënten zullen verslechteren plus welke zullen verbeteren na opvang ter ie ziekenhuis.’

Individuele patiënt

Wegens gewoonte te maken van den immuunprofielen vermag den treatment ter den toekomst huis wordt afgestemd op den individuele patiënt, zo voorzien den onderzoekers. Zij schetsen dat ter ie vaktijdschrift Nature Communications. Zo hebben patiënten diegene onder opvang ter ie ziekenhuis weinig of geen antistoffen hebben tegen ie coronavirus eentje hoger risico op verslechtering. Dit menigte heeft waarschijnlijk winst onder snelle toediening van antistoffen.