Ie tal coronapatiënten te den Nederlandse ziekenhuizen is maandag iets toegenomen. Ter totaal ligt er nu nog 1141 patiënten met ie coronavirus onder den leden. Dat zijn er 48 meer dan zondag, zo valt op te maken uit den uiterst recente cijfers van ie Rustiek Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).

Op den intensive cares nam ie tal covidpatiënten welnu voorts voltooid. Daarheen ligt nou nog 262 coronapatiënten, 13 minder dan zondag. Op den verpleegafdelingen ligt 879 coronapatiënten. Dat zijn er 61 meer dan den voorgaande dag.

Stijging te aantocht

Ter den afgelopen 24 uur werden 10 nieuwe coronapatiënten opgenomen op den IC’s. Op den verpleegafdelingen werden 127 nieuwe patiënten binnengebracht.

Ie LCPS voorziet dat ie tal coronapatiënten den komende tijdstip toeneemt. Dat heeft te maken met den snelle vooruitgang van den omikronvariant van ie coronavirus. Hoewel dit variant minder ziekmakend is, kunnen er weliswaar meer patiënten te den ziekenhuizen terechtkomen wegens den hoge besmettingsaantallen. Daarbij komen er mogelijk zowel meer mensen te ie ziekenhuis terecht diegene wegens eentje andere reden dan covid wordt opgenomen, maar welnu positief uittesten op ie virus. Zowel dit mensen tellen te den dagelijkse ziekenhuiscijfers mee mits coronapatiënt. (ANP)