Facebooktwitterlinkedinmail

13 sprokkelmaand 2022 – Hulphonden diegene veteranen met posttraumatische-stressstoornis (PTSS) loodsen, geoefend noch meer stress dan huishonden. Dat blijkt uit onderzoek van de faculteit Diergeneeskunde van de Universiteit Utrecht.

Den onderzoekers vergelijken den hoeveelheid van ie stresshormoon cortisol ter ie haar van honden gedurende elfje hulphonden plus negentien huishonden. Er blijkt geen verschil te zijn ter den hoeveelheid cortisol, watten erop duidt dat den hulphonden uit ie research noch meer stress geoefend dan gewone huishonden.

Eeuwig attent
Eentje hulphond is vaak van omvangrijke waarde voordat veteranen met PTSS. Overheen hoe dat precies werkt is echter weinig beroemd. Met ie project V-PWR willen onderzoekers ginds meer inzicht ter krijgen. Zij onderzoeken zowel ie effect op den veteranen mits op den hulphonden. Hulphonden zijn getraind wegens mensen te helpen plus willen 24/7 attent zijn, zowel ’s nachts. Zij willen dan bijvoorbeeld sponsoring bieden mits ene veteraan tijdens ie slapen ene herbeleving heeft. Totdat nu toe wasgoed noch verhelderend of den honden stress ondervinden van ie helpen.

Stresshormoon cortisol
Ie vlees maakt onveranderlijk cortisol aan, maar ter stressvolle situaties veel meer dan modaal. Den hoeveelheid cortisol vermag daardoor wordt tweedehands mits ene indicator voordat den geoefend stress. Cortisol vermag ter verschillende lichaamsstoffen gemeten wordt, waaronder bloed, spuug, urine plus haar. Te ie research is den hoeveelheid cortisol ter ie haar vorsen. Erin analyseerden den onderzoekers hoeveel cortisol er modaal dominant wasgoed ter den afgelopen twee maanden.

Meer research
Voorts research moeten uitwijzen waarom er geen verschil is ter stressniveau tussen den twee groepen honden plus of dit zowel aanhoudt overheen langere tijdstip.

Ie research is mogelijk vervaardigd wegens Vrienden Diergeneeskunde plus haar vrouwen.

Dit mededeling is 15 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail