Den besmettingscijfers ter huisartsenpraktijken zijn torenhoog, zo blijkt uit den coronapeilingen van den LHV. Afgelopen week bleek 88 procent van den praktijken te maken te hebben met uitval van huisartsen plus andere medewerkers vanwege ziekte plus quarantaine. Modaal blijkt ie vanaf praktijk te gaan wegens 26 procent van den medewerkers diegene uitvalt.

Overwerken

Doorheen overheen te werken plus indien mogelijk vanuit stulp te werken trachten veel praktijken den schade te beperken. Dat volstaat noch wegens alles op te vangen. Impact op den zorg is onvermijdelijk. Ene stukje van den zorg wordt uitgesteld. Ter sommige gevallen hebben huisartsen louter nog ruimte voordat spoedgevallen, meldt den vereniging.

Impact

“Den hoge besmettingsgraad heeft onvermijdelijk resultaten voordat hoe huisartsenpraktijken nu bereikbaar plus vacant zijn”, zegt LHV-voorzitter Mirjam van ’t Veld ter eentje toelichting. “Plus hoe vervelend dat zowel is, dat zullen zowel patiënten willen vatten. Ie is nu roeien met den riemen diegene wij hebben.”