Ie tal administratieve handelingen dat huisartsen plus hun medewerkers willen uitvoeren is toegenomen doorheen patiënten online inzage te geven ter hun inherent gegevens. Dat blijkt uit ie tweede survey-onderzoek ter ie OPEN-programma, verricht doorheen Nivel.

Sinds den zomer van 2020 zijn huisartsen wettelijk verplicht wegens patiënten elektronische inzage ter hun medische gegevens aan te bieden. Ter dat schooljaar startte twee derde van den huisartsen ermee. Eentje overgrote meerderheid (90 procent) maakt daarbij gewoonte van ie versnellingsprogramma OPEN. Eentje enkeling (3 veranderingsproces) heeft ie op inherent houtje geregeld of heeft den inzage nog noch voordat jawel (7 procent). Dat blijkt uit ie tweede research zoals OPEN dat Nivel uitvoert ter samenwerkingsverband met IQ healthcare plus den Universiteit Maastricht.

Administratieve handelingen

Hoewel veel huisartsen overheen ie generaal positief zijn overheen den digitale inzage, is er zowel ene ommezijde. Eentje meerderheid (64 procent) verstrekken aan dat ie zorgt voordat ene verrijking van ie tal administratieve handelingen. Op zichzelf noch verwonderlijk, ie gaat ten slotte wegens ene nieuwe voorkomendheid voordat den patiënt. Watten welnu opvalt is dat ie percentage praktijk dat dit rapporteert oploopt: van 44 procent ter ie vorige research zoals den genoemde 64 procent nu. Zowel den tijdsbelasting neemt toe, getuige ie research.

Staart dit schooljaar volgt ie laatste research ter den reeks.