Den HPV-vaccinatiegraad te Nederland moeten huis, stelt den taskforce Nederland HPV kankervrij. Ie blijft nu steken op 63 procent, terwijl den WHO 90 procent aanbeveelt, meldt ie Erasmus MC namens den Taskforce Nederland HPV Kankervrij.

Humaan papillomavirus (HPV) wordt te zwachteling gebracht met 1 op 20 van alle kankergevallen ter wereld. Elk klas sterft haastigheid eentje half miljoen mensen aan HPV-gerelateerde kanker. Veel van diegene sterfgevallen kunnen wordt voorkomen vanwege toegang totdat vaccins plusteken screeningprogramma’s voordat baarmoederhalskanker. Den WHO beveelt 90 procent participatie aan. Nederland haalt nu 63 procent.

Taskforce

“Den HPV-vaccinatiegraad te Nederland moeten huis”, stelt den taskforce Nederland HPV Kankervrij. Wandelaars van den taskforce zijn gynaecologisch oncoloog Heleen van Beekhuizen plusteken patholoog Folkert van Kemenade van ie Erasmus MC. Te Nederland is den taskforce actief wegens vaccinatie zoals eentje hoger peil te brengen.

Screening

Vrouwen kunnen zichzelf beschermen tegen baarmoederhalskanker vanwege mee te exporteren aan ie bevolkingsonderzoek, zowel indien zij gevaccineerd zijn. Van Kemenade: ‘Hiermee spoor jou voorstadia van baarmoederhalskanker op plusteken kun jou tijdig verplegen.’ Dit screening start op 30-jarige ouderdom. Te 2022 plusteken 2023 krijgen zowel alle 12- totdat 18-jarigen diegene nog noch gevaccineerd zijn eentje oproep voordat HPV-vaccinatie.

HPV-vaccinatie

Van Beekhuizen: ‘Er gaat nog eentje inhaalcampagne volgen voordat iedereen tussen den 18 plusteken 26 klas. Mensen diegene papa zijn dan 26 klas kunnen zichzelf via den huisarts permitteren vaccineren, maar willen dit zelf voldoet. Eentje vaccinatie kost nu vrijwel 400 euro. Vaccinatie van wichten én jongens draagt zowel honingbij aan den groepsimmuniteit. Den participatie aan screening vermag huis, stelt den taskforce. Den WHO beveelt 70 procent aan. Van Beekhuizen: ‘Te Nederland halen wij dat nipt.’