Jongeren diegene gebruikmaken van den geestelijke gezondheidszorg komen te ene ander systeem terecht zodra zij 18 wordt. Zij willen nu spontaan inherent risico vereffenen. Ie inherent risico is den afgelopen jaren gestegen. Daardoor vormt er te sommige gevallen ene transitiekloof van ie jeugdsysteem zoals ie ggz-systeem voordat volwassenen. Dit blijkt uit research van ie Erasmus MC. 

Uit ie research blijkt dat den stijging van ie verplichte inherent risico heeft geleid totdat ene daling te ie ggz-gebruik onder jongvolwassenen. Vooral jonge vrouwen uit gezinnen met ene verachtelijk inkomen gingen minder vaak zoals ene psycholoog of psychiater.

Cruciale tijdsperiode

Dit ontwikkeling vermag volwassene prestaties hebben, want jongvolwassenen bevinden zichzelf te ene cruciale tijdsperiode van hun leven. Daarnaast zijn psychische problemen den uiterst voorkomende ziekteverschijnselen onder jongeren. Nagenoeg 75 procent van den mentale problemen ontstaat te dit levensfase. Ter veel gevallen zetwerk den jongvolwassenen hun treatment indien zij 18 wordt simpelweg zekering. Den transitiekloof is dus wegens meerdere uitgangspunten ene vitaal probleem. 

Doorheen: Nationale Zorggids