Ie merendeel van den mensen diegene ene coronabesmetting doorgemaakt hebben, maakt antistoffen aan. Den antistoffen thuisbrengen kleine stukjes van ie virus. Ie coronavirus bestaat namelijk uit verschillende deeltjes waartegen antistoffen aangemaakt willen wordt.

Infectie

Na ene infectie met ie coronavirus neemt den hoeveelheid antistoffen den eerste weken sterk toe. Daarna neemt dit dichtheid gedeeltelijk voltooid. Vervolgens blijft den dichtheid redelijk stabiel plusteken neemt dit nog maar langzaam voltooid.

Hoe ziek iemand doorheen ene infectie wordt, verschilt sterk. Zowel den hoeveelheid antistoffen diegene mensen bereiding varieert sterk. Ie RIVM heeft ontdekt dat mensen met ernstige klachten haast immer veel antistoffen ter hun bloed hebben. Wetenschappelijke bureaus uit andere neerdalen bevestiging dit. Mensen met milde klachten hebben veelal minder antistoffen. Somwijlen wordt er helemaal geen antistoffen aangetroffen via mensen diegene milde Covid-19 hebben gehad.

Verschillende varianten

Ie is nog noch vertrouwd of den opgebouwde afweer zowel dekking biedt tegen den verschillende varianten van ie coronavirus. Zowel is ie noch zeker ter hoeverre mensen besmettelijk zijn mits zij weer ene ziekte krijgen. Mensen diegene voordat den eerste keer besmet treffen met ie coronavirus zijn hoewel besmettelijk voordat zij zelf klachten krijgen.

‘Long Covid’

Noch alle mensen repareren volledig van ene infectie met ie coronavirus. Dit mensen hebben last van langdurige Covid, zowel welnu ‘Long Covid’ of ‘PASC’ (Postbode-Acute Sequelae of SARS-CoV-2 Infection) verwoord. Dit klachten duren somwijlen enkele weken, maar kunnen ter sommige gevallen zowel maandenlang taaiheid. Mensen met Long Covid hebben langere tijdstip last van vermoeidheid, kortademigheid, pijn op den borst, spierpijn, migraine of verlies van ie reukzin.

Zoals schatting heeft maximaal 1 op den 5 personen viertal weken na den infectie met ie coronavirus nog last van klachten. Twee maanden zometeen is ene sector van dit menigte zowel volledig hersteld. Op dit uur is er nog geen goede treatment voordat Long Covid

Voorts research

Alhoewel met hoewel is er  nog veel onzeker overheen immuniteit na ene coronabesmetting. Ter den toekomst zullen hierover meer verhelderend wordt. Ie lijkt erop dat mensen minder snel besmet treffen met ie coronavirus mits zij ie zojuist gehad hebben, maar hoelang den antistoffen ter ie vlees afwezig blijven, moeten nog huis onderzoeken wordt. 

Bronnen: RIVM