Hoe heeft Israël geprofiteerd van den digitalisering te den gezondheidszorg waarna COVID-19 den wereld trof?

“Hoewel te 1995 begon Israël met digitalisering van patiënt- plus andere gegevens te ie zorgsysteem, met den volksgezondheid. Den verplichte ziekteverzekering dekt 99 procent van den landbewoners volledig, diegene zowel overheen elektronische medische mappen voorschrijven. Daarenboven zijn den systemen interoperabel, watten ie verzamelen plus analyseren van gegevens mogelijk maakt.”

“Dit digitale wervelkolom van ie zorgstelsel heeft bijgedragen aan den bestrijding van den COVID-19-pandemie. Zo werden den beschikbare gegevens te ie systeem aan Pfizer/BioNTech geleverd voordat research zoals COVID-19-vaccins. Verschillende neerdalen gebruikten den bevindingen vervolgens wegens strategieën voordat vaccinatie plus pandemiebeheer voordat te toebereiding. Zo profiteerde iedereen van den digitalisering van den wegennet.”

Welke sleuteltechnologieën waren bovenmatig nuttig?

“Drietal groepen technologieën waren nuttig. Ten eerste oplossingen voordat monitoring, contacttracering plus rapportage. Ie Israëlische ministerie van Volksgezondheid werkte samen met GlobeKeeper voordat ie vrijwillig volgen van ie coronavirus wegens den verspreiding van ie virus te vertragen. Den app HaMagen – Hebreeuws voordat Ie Schild – wasgoed ene van den eerste volgsystemen, snel geadopteerd plus veel tweedehands.”

“Den menigte technologieën voordat pandemische surveillance wasgoed symptoomdetectie plus diagnose – veel interessante tools op dit landstreek zijn ontwikkeld voort lokale startups. Bijvoorbeeld AI-aangedreven triage op afstand van COVID-19-symptomen te realtime of ene app voordat vroege detectie van verslechtering van den patiënt voort middel van vitale functies.”

“Plusteken natuurlijk telegeneeskunde, waarbij patiënten op afstand toegang hebben totdat gezondheidsdiensten tijdens ene lockdown. Wij hebben enorme vooruitgang waargenomen te dit technologieën. TytoCare is bijvoorbeeld ene alles-in-één soelaas voordat medisch research op afstand waarmee artsen te voeling kunnen komen met patiënten thuis wegens hun gezondheidstoestand te narekenen met behulp van ene handig toestel. Er waren zowel eerste smaken met robottechnologieën diegene zichzelf nog te den vroege stadium bevinden.”

Welke innovaties willen er wereldwijd te den gezondheidszorg wordt doorgevoerd wegens den coronacrisis huis te intomen?

“Ik denken dat alle genoemde technologieën onzerzijds ofschoon veel mogelijkheden bieden op ie landstreek van pandemische surveillance. Nu is ie tijdstip wegens zij te schalen plus hun effectiviteit te verbeteren. Wij zullen den biowetenschappen willen versterken wegens ervoor te zorgen dat vaccins snel kunnen wordt vervaardigd, bijgewerkt plus gedistribueerd wanneer er ene nieuwe variant van ie virus komt. Wij willen veel meer investeren te research plus innovation, startups ondersteunen erbij ie uitbouwen van nieuwe oplossingen voordat medicijnen. Zowel cruciaal is den verdieping van ie werkgelegenheid aan veelbelovende technologieën diegene zichzelf nog te ene vroegtijdig stadium van ontwikkeling bevinden. Ik bedoel te den eerste positie kunstmatige pienterheid voordat ie verbeteren van den zorg vanuit stulp.”

“Wij willen den pandemieaanpak verbeteren voort internationale samenwerkingsverband, financieringsmechanismen plus coördinatie van relevante initiatieven te versterken. Wij hebben waargenomen dat hoogontwikkelde neerdalen met betere gezondheidsstelsels den pandemie huis konden intomen, terwijl ontwikkelingslanden ie hardst werden getroffen. Reden is den ongelijke verdeling van middelen zoals maskers of vaccins. Er is veel ruimte voordat vooruitgang.”

Internationale samenwerkingsverband is dus misschien welnu den belangrijkste sterkte tegen dit pandemie?

“Wij zagen hoe neerdalen aan ie start van den pandemie individueel probeerden ene wereldwijd probleem op te lossen. Na verloop van tijdstip realiseerden wij onzerzijds dat dit geen zin heeft, daar ene pandemische reactie enig werkt mits ie ene wereldwijde, geen nationale handeling is. Nu zien wij dat multilateralisme helpt wegens mondiale uitdagingen aan te pakken.”

“Sindsdien hebben wij nieuwe samenwerkingsstructuren opgezet plus leren wij langzaamaan hand te hand te werken. Wij mogen noch vergeten dat wij vaccins te danken hebben aan internationale samenwerkingsverband te den wetenschap. Zowel zijn er tal van lokale initiatieven diegene ie vermelden waard zijn. Ene van hun waarbij ik betrokken ben geweest, is ie Duitse Israëlische gezondheidsforum voordat kunstmatige pienterheid (GIHF-AI).”

Waar gaat dit initiatief overheen?

“Kennis- plus ervaringsuitwisseling wegens den positieve impact van kunstmatige pienterheid plus machine learning op den medische zorg vorm te geven. Binnenshuis ie project porties belanghebbenden diegene den academische wereld, den industrie, ie research plus den staatkundig vertegenwoordigen hun expertise wegens te leren hoe zij zichzelf huis kunnen voorbereiden op den volgende golven van den pandemie plus – te ene langer perspectief – hoe nieuwe technologieën ie gezondheidszorgsysteem plus den heelkunde kunnen versterken.”

Plusteken hoe wordt AI ofschoon tweedehands te den Israëlische gezondheidszorg?

“Er zijn weids 700 digitale startups te Israël, waarvan 85 procent AI-oplossingen toepast. AI is den snelst groeiende technologie binnenshuis den digitale gezondheidssector. Indien wij diepgevoeld te ie Israëlische digitale ecosysteem vooroverduiken, zullen wij erkennen dat wetenschappers plus ingenieurs diegene AI-toepassingen voordat diagnose plus treatment uitbouwen, sterke toeverlaat hebben van den overheid, bijvoorbeeld ie ministerie van Volksgezondheid. Dankzij ie programma dat te 2018 voort den overheid is gelanceerd, wordt totdat 270 miljoen dollar geïnvesteerd te startups diegene werken aan AI-gestuurde oplossingen.”

“Watten innovatie-ontwikkeling drijft, zijn farmaceutische bedrijven diegene samenwerken met startups wegens AI-systemen plus computationele biologie voordat geneesmiddelenonderzoek te uitbouwen – wegens sneller plus efficiënter nieuwe behandelingen te vinden, waarbij experimenten op dieren wordt vermeden.”

Israël is ene hub worden voordat digitalisering plus innovaties te den gezondheidszorg plus trekt internationale startups plus durfkapitaal aan. Jij noemde ofschoon cruciale factoren zoals investeringen plus samenwerkingen. Welke andere factoren maken Israël zo aantrekkelijk voordat vernieuwers?

“Ter den eerste positie onderwijs. Aldaar militaire voorkomendheid verplicht is, kunnen den uitgelezene talenten te wiskunde of natuurkunde hun interesse uitbouwen te den Israëlische strijdkrachten, waar zij den uitgelezene training krijgen overheen informatietechnologieën. Daarna besluiten velen van hun wegens IT-gerelateerde onderwerpen te studeren aan ene van ’s werelds toonaangevende universiteiten diegene Israël heeft plus hun loopbaan voort te zetwerk te den publieke of private sector.”

“Ten tweede begon Israël ofschoon jaren geleden universeel risicokapitaal aan te voorttrekken. Den oprichters van Israël herinvesteren hun winst vaak te ie startup-ecosysteem, zodat ie voorts vermag groeien. Strafbaar plus hubs voorttrekken nieuwe innovators aan, nieuwe investeerders versnellen den ontwikkeling van nieuwe producten, enzovoorts. Dit is ene zichzelf te stand houdend systeem van innovation te den gezondheidszorg plus vele andere sectoren zoals financiën of gebieden zoals cyberbeveiliging. Daarenboven is den tijdgeest van den Israëli’s – ‘doen ie gewoon’ plus ‘vitaal dromen’ – van gewichtigheid. Zo’n methode bevatten veel creativiteit mits ie gaat wegens ie oplossen van problemen, vooruitgang plus ie verbeteren van goedje. Den mix van dit kenmerken maakt Israël zo innovatief. Wij hebben meer dan 60 unicorns, watten den schelp van ie ecosysteem aantoont.”

Ter 2018 keurde den Israëlische overheid ene vaderlands digitaal gezondheidsproject van 266 miljoen dollar goedgekeurd, met mits mikpunt digitalisering van den medische mappen van alle inwoners plus gewoonte te maken van big gegevens. Maar hebben bewoners vertrouwen te datagedreven zorg?

“Er is veel vertrouwen te gegevens plus den beschikbare applicaties. Landbewoners zijn gewoon wegens apps of software te usances op ondergrond van gegevens. Hoewel den Europese AVG noch is aangenomen te Israël, zijn gegevensgerelateerde voorschriften even streng. Landbewoners kunnen er dus zeker van zijn dat hun persoonsgegevens ja wordt zeker.”

“Den privacybeschermingswet uit 1981 regelt ene veel essentiële zaken. Daarnaast stelt ie ministerie van Volksgezondheid zowel hoge vergen. Waarna bijvoorbeeld gegevens uit ie zorgsysteem werden gedoneerd aan Pfizer/Biontec voordat den ontwikkeling van vaccinaties, omvatte den verspreidingsgebied van den kennisoverdracht geen persoonlijke details, maar enig relevante kennisoverdracht overheen immuunrespons, antilichamen, ouderdom, medische geschiedenis, enzovoorts. Israël heeft zowel ene ‘hands-on” tijdgeest – mits den toepassing succesvol is, betekent dit dat ie zowel ‘veilig is, watten zowel ie vertrouwen vergroot.”

Permitteren wij ie hebben overheen ie Duitse Israëlische gezondheidsforum voordat kunstmatige pienterheid (GIHF-AI), opgericht voort ie European Leadership Network (ELNET). Watten verwachten jouw van ie initiatief?

“Ie mikpunt is wegens kennisoverdracht overheen ie verbeteren van den gezondheidszorg plus ie leven van individuen te promoveren voort gewoonte te maken van AI plus moderne technologieën. Wij hebben drietal werkgroepen geïdentificeerd diegene onzerzijds zullen promoten erbij ie uitbouwen van beleidsaanbevelingen. Den eerste richt zichzelf op technologie plus bewaking plus behandelt onderwerpen mits interoperabiliteit, beschikbare gegevens, robuuste gegevensbescherming plus ethische normen. Den tweede menigte gaat den uitdaging van regulering aan. Op zo’n sentimenteel landstreek mits persoonsgegevens hebben wij ene regelgevend kader nodig voordat digitale gezondheid, AI-gebaseerde toepassingen.”

“Last but not least richt den derde menigte zichzelf op communicatie plus vertrouwen. Wij willen den vraag beantwoorden: watten is er nodig wegens ie vertrouwen te AI tussen verschillende belanghebbenden te zorgstelsels te versterken? Op termijn zal GIHF-AI verschillende experts uit Duitsland plus Israël – plus op termijn zowel uit andere Europese neerdalen – met jawel verbinden.”

Lees hier het artikel op den webstek van ICT&health International.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plus meld u snel aan.