Facebooktwitterlinkedinmail

4 schrikkelmaand 2022 – Hierbinnen ie thema Zorg & Participatie wordt onder ie Trimbos-instituut veelzijdig research gedaan zoals bijvoorbeeld ie verbeteren van den Nederlandse ggz. Ie bij van herstelgerichte zorg voordat mensen met ene ernstige psychische bezwaar wordt veelzijdig gerenommeerd.

Maar weliswaar wordt essentiële elementen van herstelgerichte zorg, zoals personalisatie van zorg plusteken structurele betrokkenheid van den sociale leefwereld, onvoldoende geïmplementeerd te den Nederlandse ggz. Vrijdag aanstaande verdedigt Cathelijn Tjaden haar proefschrift dat zichzelf heeft gestructureerd op research zoals zogenaamde resourcegroepen onder herstelgerichte zorg.

Ie proefschrift overheen den resourcegroepen is opgebouwd uit ene tal hoofdstukken waarin ten eerste wordt ingegaan op den waarde van ie werken met den resourcegroepen voordat cliënt, den mensen wegens hem/haar heen plusteken den hulpverlening. Ter den daaropvolgende hoofdstukken wordt zowel gekeken zoals ie effect van ie werken met resourcegroepen op den cliënt.

Ie blijkt dat ie implementeren van resourcegroepen leidt totdat ie meer geoefend van houvast (empowerment), verbeterde kwaliteit van leven, minder beperkingen te ie dagelijks werken plusteken meer subjectief herstelling. Mits laatste reflecteert den schrijfster kritisch op den resultaten plusteken beschrijft zij hoe dit toegepast kunnen wordt te den Nederlandse praktijk.

Den resultaten van ie research konden op veel interesse rekenen, zowel te ie binnen-als buitenland. Zo verscheen vorig klas ene artikel te ie internationaal gerenommeerde weekblad JAMA Psychiatry.

Op 4 schrikkelmaand 13.30 zou Cathelijn Tjaden haar proefschrift verwering. Geïnteresseerden zijn van harte uitgenodigd dit online te volgen via: https://www.tilburguniversity.edu/nl/campus/live-uitzendingen/aula

Waterput: trimbos.nl

 

Dit bulletin is 109 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail