Janneke Rousse is zorgcoördinator plus coach onder Stavast. Zij houdt zichzelf zowel bezig met kwaliteit plus regelgeving. “Dat is somwijlen best lastig. Want wij hebben eentje brede doelgroep met eentje omvangrijke variëteit te ouderdom. Wij organiseren logeerweekenden plus vakantieweken voordat koters plus jongeren van 8 totdat 25 klas met bijvoorbeeld autisme, ADHD, ODD, eentje licht verstandelijke restrictie of ie syndroom van Down. Omdat onze doelgroep zo veelzijdig is, hebben wij met veel verschillende wetten te maken.” Zo zowel den Wet zorg plus dwang (Wzd). Maar geldt den Wzd welnu indien jou – zoals Stavast – vanuit eentje vrijwillig kader zorg levert? Janneke stelde dit vraag onder ie informatiepunt Dwang te den zorg.

Ruimte voordat inherent invulling

Ie weerwoord kwam snel, te den vorm van eentje telefoontje van eentje raadsman van Vilans. “Wij hadden eentje smaakvol gesprek overheen situaties waarin jou weliswaar rekening moeten vasthouden met den Wzd”, vertelt Janneke. “Dat wasgoed intact verhelderend. Ook vertelde zij mij overheen ie voorbeeldbeleidsplan. Eentje intact handig document voordat kleinschalige organisaties indien Stavast.” Ie voorbeeldbeleidsplan verstrekken den onderdelen van den wet verhelderend weer én biedt ruimte voordat inherent invulling. “Onderbrak den tekst heen kom jou telkens vragen tegen, diegene jou promoten wegens overheen vrijheid plus zorg te jouw organisatie na te denken. Dat werkt intact grappig. Jou houdt vast watten voordat jouw organisatie geldt plus streept weg watten noch van toepassing is. Zo heb jou alreeds snel eentje smaakvol Wzd-beleidsplan.”

“Onderbrak den Wzd word jou jou bewust van den onbewuste beperkingen diegene jou eentje ander oplegt.”

Ie waarom van regels

Voordat Stavast kon Janneke veel wegstrepen. “Maar dat is noch hevig. Want ik weet – dankzij ie voorbeeldbeleidsplan – dat ik ie ja heb vorsen.” Ie peinzen overheen den Wzd leidde vooral totdat weerspiegeling op den huisregels. “Regels plus afspraken mogen er zijn, laat ik dat vooropzetten. Diegene zijn nodig voordat duidelijkheid plus ermee veiligheid. Maar organisaties plus begeleiders zijn alreeds snel geneigd wegens veel regels op te stellen, zodat alles ordelijk verloopt. Past dat welnu onder den visie op ie pedagogisch weersomstandigheden? Via onzerzijds is dat gestructureerd op ie te hun volume zetwerk van koters plus jongeren. Dat handelen jou onder andere vanwege zij te toestaan peinzen overheen regels plus afspraken. Dus noch vanwege regels klakkeloos op te leggen. Want dan is ie eentje restrictie te hun leven.” Natuurlijk zorgt dit hierbinnen den organisatie zowel voltooid plus toe voordat discussie. “Mooie gesprekken waarin wij praten overheen ie waarom van regels. Plus watten welnu plus noch te onze huisregels past.”

Groepsafspraken én individuele afspraken

Stavast wil duidelijker verschil gaan maken tussen groepsafspraken plus individuele afspraken. “Maatwerk dus, dat past zowel onder onze organisatie. Want onder onzerzijds is te overleg immer veel mogelijk. Wij moedigen koters plus jongeren aan wegens ie te zei indien zij ie ergens noch mee ooit zijn. Zodat wij misschien samen totdat eentje andere uitkomst kunnen komen.” Op dit uur heeft Stavast zowel gesprekken met jongeren overheen vaststellen regels. “Dat is wieg. Hoewel somwijlen zowel welnu ingewikkeld, want ie blijft eentje spanningsveld. Jou wilt uiteindelijk eentje huisregeldocument hebben dat zowel duidelijkheid verstrekken indien vrijheid. Daarom ben ik blijmoedig met den potentie wegens meer met individuele afspraken te gaan exporteren.” Watten weer intact ja past onder ie persoonsgericht loeren dat den Wzd nastreeft.

Leidraad voordat kleine zorgorganisaties

Ondanks den stress diegene elke nieuwe wet verstrekken, is Janneke blijmoedig met den Wzd. “Onderbrak den Wzd word jou jou bewust van den onbewuste beperkingen diegene jou eentje ander oplegt. Terwijl diegene noch nodig zijn.” Janneke is zowel blijmoedig met ie voorbeeldbeleidsplan. “Voordat kleine organisaties is ie grappig wegens eentje leidraad te hebben. Mits ik ie iedereen zelf had willen exporteren, wasgoed ik er veel meer tijdstip aan vergeten geweest.” Haar tip aan andere kleine organisaties is: lees ie voorbeeldbeleidsplan vanwege plus maak er jou inherent document van. Tegenstelling: “Gewoonte den expertise diegene er is!”

Kijk voordat meer verwittiging overheen Stavast op stavast.nu.
Voorbeeldbeleidsplannen Wet zorg plus dwang 


Eentje van den voorwaarden van den Wet zorg plus dwang (Wzd) is ie maken van eentje beleidsplan Wet zorg plus dwang. Ter dit beleidsplan leg jou indien organisatie vast watten jou visie is op vrijheid plus zorg plus hoe jou te den praktijk vormgeeft aan den onderdelen van den wet. Persoonsgericht loeren plus multidisciplinair samenwerken zijn hierbij essentieel.

 

Stavast maakte gewoonte van ie voorbeeldbeleidsplan Wet zorg plus dwang dat Vilans te augustus 2020 publiceerde. Nu is er zowel eentje aangepaste versie van dit voorbeeldbeleidsplan, speciaal voordat den ambulante zorg, zoals thuiszorg, dagopvang of kleinschalige woonvormen. Beide voorbeeldplannen gaan te op alle aspecten van den wet plus bieden ruimte voordat eentje inherent invulling.

 

Download het Voorbeeldbeleidsplan Wet zorg en dwang

Download het Voorbeeldbeleidsplan Wet zorg en dwang in de ambulante zorg